Póly eBook

Fatimma.cz Póly Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Póly! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Póly a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

NÁZEV SOUBORU: Póly.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,46 MB

ISBN: 9788072435661

POPIS
Zatímco si Fridtjof Nansen získal slávu svými výpravami k nejsevernějšímu konci zeměkoule a Roald Amundsen je považován za dobyvatele jižního pólu, zůstává Hjalmar Johansen v jejich stínu. Přesto hrál klíčovou roli na prvních cestách k oběma pólům. Kdo byl tento excelentní sportovec, který dokázal sám s Nansenem a malou smečkou saňových psů vyváznout z ledových plání Arktidy? Proč došlo v Antarktidě k jeho znepřátelení s Amundsenem? Proč odešel v pouhých pětačtyřiceti letech dobrovolně ze světa? Kniha zaplňuje stinná místa prvních dobrodružných cest k zemským pólům a navazuje na řadu velmi úspěšných Messnerových publikací, vydaných v Nakladatelství BRÁNA.
STÁHNOUT ČÍST
PDF SÍLA - zsondrejov.cz
Tvoří dva póly. Ti mezi tím a ti, co chtějí být dobří, mají možnost volby. Je to je o malých a velkých každodenních rozhodnutích, které se neustále řetězí a nikdo neví, kam povedou. To vás udržuje v permanentním napětí. A to je návykové a tak se ptám, dává mi to něco? A u prvního dílu 2. série končím, jen ...
Magnet - Wikipedie
Magnet má dva póly a netečné pásmo. Póly magnetu - severní pól ( N ) a jižní pól ( S ). Netečné pásmo - část magnetu, která nepřitahuje kovy. Nesouhlasné póly ( N,S ) dvou magnetů se přitahují. Souhlasné póly ( N,N nebo S,S ) se odpuzují. Síla, kterou na sebe působí póly magnetů se nazývá magnetická síla.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY