Póly eBook

Fatimma.cz Póly Image

INFORMACE

Hledáte knihu Póly? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2012 a autorem je Reinhold Messner? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

NÁZEV SOUBORU: Póly.pdf

VELIKOST SOUBORU: 5,85 MB

ISBN: 9788072435661

POPIS
Zatímco si Fridtjof Nansen získal slávu svými výpravami k nejsevernějšímu konci zeměkoule a Roald Amundsen je považován za dobyvatele jižního pólu, zůstává Hjalmar Johansen v jejich stínu. Přesto hrál klíčovou roli na prvních cestách k oběma pólům. Kdo byl tento excelentní sportovec, který dokázal sám s Nansenem a malou smečkou saňových psů vyváznout z ledových plání Arktidy? Proč došlo v Antarktidě k jeho znepřátelení s Amundsenem? Proč odešel v pouhých pětačtyřiceti letech dobrovolně ze světa? Kniha zaplňuje stinná místa prvních dobrodružných cest k zemským pólům a navazuje na řadu velmi úspěšných Messnerových publikací, vydaných v Nakladatelství BRÁNA.
STÁHNOUT ČÍST
Póly magnetu - Digitální učební materiály RVP
Magnet má dva póly a netečné pásmo. Póly magnetu - severní pól ( N ) a jižní pól ( S ). Netečné pásmo - část magnetu, která nepřitahuje kovy. Nesouhlasné póly ( N,S ) dvou magnetů se přitahují. Souhlasné póly ( N,N nebo S,S ) se odpuzují. Síla, kterou na sebe působí póly magnetů se nazývá magnetická síla.
Magnety - sweb.cz
Na Zemi existují dva póly: severní a jižní. Kartografie vyžaduje přesné a neměnné souřadnice. Proto je kartografický pól stanoven jako pevný bod, bez ohledu na momentální polohu geografického pólu. Kartografický pól je místo, ve kterém se protínají všechny poledníky.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY