František Skála eBook

Fatimma.cz František Skála Image

INFORMACE

Hledáte knihu František Skála? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2012 a autorem je František Skála? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

NÁZEV SOUBORU: František Skála.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,43 MB

ISBN: 9788074670046

POPIS
František Skála (1956) je vizuální umělec, jehož práce přesahuje hranice výtvarného umění do oblasti architektury, filmu, divadla, performance, hudby, literatury (poezie skrytá obvykle pod pseudonymem, v rámci tajné organizace B. K. S.), komiksu Velké putování Vlase a Brady (1989), fotografický seriál Skutečný příběh Cílka a Lídy (2007), skvělé jsou jeho ilustrace, dnes už desítek knih. Od počátku osmdesátých let se věnuje tvorbě pozoruhodných objektů, soch a instalací, jež představil na více než padesáti samostatných a sto padesáti kolektivních výstavách. Jeho vztah k materiálům, se kterými pracuje, je naprosto svobodný, hobra má u Skály stejnou výrazovou hodnotu jako zlato, umělá hmota jako kararský mramor, železná vata jako lístky dřišťálu. Charakteristická je dokonalá řemeslná zručnost, s níž díla zpracovává. Skála respektuje věci, tvary, vztahy, události, procesy, ne modely, skrze něž jsme si navykli jim rozumět. Pro něho je svět stále nezpracovaný. Kniha František Skála je volným pokračováním monografie, která vyšla k výstavě v Rudolfinu v roce 2004, a také jí začíná, končí v současnosti. Jde o autorskou knihu, promyšlenou koláž textů od autorů z různých oborů, textů Františka Skály a více než čtyř set reprodukcí. Vířivá, typografická kreace s originální obálkou vychází v česko-anglické verzi.
STÁHNOUT ČÍST
Skála František :: K-A-V-K-A knižní a výtvarná kultura s ...
František Skála and Headlands. Dear friends, please be sure to remember that the best read this summer is undoubtedly HEADLANDS (The Land of Heads) by Frantisek Skala, in which the author pays homage to this unusual part of the planet and also gives readers an insight into the secrets of the formation of perhaps the most impressive sculptures made from sea algae - the heads.
František Skála - TVRDOHLAVÍ
Skála František (1817 - ?) František Skála (1817 Písek - ?) malíř žijící v Praze a Písku, kde vytvořil většinu svých miniaturních podobizen. Věnoval se i krajinomalbě, ale nuzné poměry, v nichž žil, ho nutily přijímat i řemeslné zakázky - malování vývěsních štítů, reklamních desek apod.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY