Praha Alfonse Muchy eBook

Fatimma.cz Praha Alfonse Muchy Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Praha Alfonse Muchy! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Praha Alfonse Muchy a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2014

NÁZEV SOUBORU: Praha Alfonse Muchy.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,75 MB

ISBN: 9788072814848

POPIS
Když se Alfons Mucha procházel v Paříži po bulváru St. Michel, zastavovala se auta a lidé mu tleskali. Jeho ateliér byl na přelomu 19. a 20. století centrem společenského života. Navštěvovaly ho světoznámé osobnosti, Sarah Bernhardtová, Anatole France, Paul Gauguin nebo vynálezci kinematografu bratři Lumiérové. Zvlášť vítaným byl ředitel pařížské hvězdárny, parapsycholog, mystik a esoterik Camille Flammarion, se kterým Mucha alespoň jednou týdně probíral svá oblíbená témata: tajemství mimosmyslového vnímání a podstatu tzv. automatického psaní. Byl bohatý, oceňovaný v Evropě i Americe – a přesto nespokojený. Stále hledal smysl svého uměleckého života.V roce 1910 se vrátil tento tvůrce jedinečného uměleckého stylu do Prahy. Chtěl naplnit svůj sen a sloužit vlasti. Hned po příjezdu byl doslova šokován: téměř celá pražská kulturní veřejnost se postavila proti jeho nabídce podílet se na výzdobě Reprezentačního domu. Jeho jedinečný talent v Čechách překážel. Mucha ovšem prosadil vlastní představu a v Primátorském salonku odevzdal své nejvýznamnější dílo. Jeho umělecký triumf, dvacetidílná Slovanská epopej, se mu stal vítězstvím i prohrou zároveň, když Josef Čapek za všechny žárlivce předpověděl její osud ironickou otázkou: „Kam s ní?“Dnes je Alfons Mucha fenoménem. Tak tomu nebylo ale vždy – jeho okno v katedrále sv. Víta na Pražském hradě naplněné křesťanskou mystikou bylo ohroženo, a dokonce mělo být odstraněno. Naštěstí dnes patří tato vitráž k nejvzácnějším uměleckým pokladům katedrály. V posledním období svého života zažil Mucha v Praze pocty i propady až na dno. Tušil ovšem, že odevzdal dílo, které zůstane zapsáno v dějinách umění.
STÁHNOUT ČÍST
Muzeum Alfonse Muchy v Praze - artguide.cz
Unikátní výstavu plakátů secesního malířského velikána Alfonse Muchy v Obecním domě v Praze dnes navštívil jiný velikán - bývalý světový tenista č. 1 Ivan Lendl, který je navíc autorem této sbírky. Společně s pražským primátorem Bohuslavem Svobodou a předsedou České unie sportu Miroslavem Janstou odhalil vítěznou trofej Davisova poháru.
Muzeum Alfonse Muchy | PragueHere.com
Michal Dvořák navazuje na světové úspěchy projektu Vivaldianno Reloaded. Nová show fascinuje komiksovým příběhem, revoluční technologií i genialitou Alfonse Muchy Unikátní multimediální show iMucha s podtitulem Alphonse Mucha Visual Experience se představí 22. října 2020 v Praze v O2 universu.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY