Lévi-Strauss a strukturální antropologie eBook

Fatimma.cz Lévi-Strauss a strukturální antropologie Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Lévi-Strauss a strukturální antropologie! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Lévi-Strauss a strukturální antropologie a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2009

NÁZEV SOUBORU: Lévi-Strauss a strukturální antropologie.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,47 MB

ISBN: 9788073676049

POPIS
Kniha zábavnou komiksovou formou představí posledního žijícího klasika strukturalismus a strukturální antropologie. Krátce před druhou světovou válkou se Claude Lévi-Strauss seznámil s lingvistou ruského původu Romanem Jacobsenem a pod jeho vlivem přenesl strukturalistický pohled na jazykové systémy na studium společenských vztahů, jež se také vyjadřují jazykem a chápou často v opozicích (muž–žena, rodič–dítě). Protože za hlavní úkol antropologie pokládal studium nevědomých (neuvědomovaných) kulturních struktur různých společností jako protikladu ke strukturám přírodním, věnoval se zejména strukturám příbuzenství a roli zákazu incestu, strukturám mýtů a vyprávění a vůbec „myšlení přírodních národů“. Boris Wiseman vyučuje strukturální antropologii na univerzitě v britském Durhamu.
STÁHNOUT ČÍST
Kniha: Lévi-Strauss a strukturální antropologie | Knihy.ABZ.cz
Claude Lévi-Strauss [klód lévi-strós] (28. listopadu 1908, Brusel - 30. října 2009, Paříž) byl francouzský antropolog a filosof, významný představitel strukturalismu, profesor Collège de France, člen Francouzské akademie a nositel Řádu čestné legie
PDF Západočeská univerzita vPlzni Fakulta filozofická
Lévi-Strauss patřil mezi vědce, kteří zásadním způsobem ovlivnili myšlení 20. století. Lévi-Strauss je považován za jednoho z otců strukturální antropologie, která změnila pohled západní civilizace na život přírodních národů a na svět dávných mýtů a bájí.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY