Duše a zlo v dialogu Faidón eBook

Fatimma.cz Duše a zlo v dialogu Faidón Image

INFORMACE

Hledáte knihu Duše a zlo v dialogu Faidón? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2010 a autorem je Štěpán Špinka? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

NÁZEV SOUBORU: Duše a zlo v dialogu Faidón.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,42 MB

ISBN: 9788072984237

POPIS
Kniha Duše a zlo v dialogu Faidón se soustřeďuje na ohroženost našeho života ontologickou a etickou zaslepeností, k níž lidskou duši svádí její částečnost a spojení s individuálním tělem. Toto zaslepení může být překonáno „útěkem k řeči“ jako transparentnímu obrazu toho, co je, a péčí o vzájemnost duší, jež je na takovém „útěku“ založena.Kniha je součástí širšího projektu Duše a řeč, jehož druhý díl, Duše a krása v dialogu Faidros, se zaměřuje naopak na paralelu mezi řečí a tělem a ukazuje nejen šance, ale zároveň i rizika lidské vzájemnosti. Krásné tělo i krásná řeč jsou totiž schopny v duši vyvolat lásku, a překonat tak její zaslepenost, mohou však tuto zaslepenost také dále prohlubovat. Právě v této ambivalenci představují řeč a tělo prostor, v němž se uskutečňuje lidský život pojatý jako mnohoznačný pohyb vtělených duší, jež svým nikoli neproblematickým dílem přispívají k utváření kosmu.
STÁHNOUT ČÍST
Duše a krása v dialogu Faidros - Štěpán Špinka | Knihy.ABZ.cz
Duše a zlo v dialogu Faidón. Kdo napsal knihu Duše a zlo v dialogu Faidón? Autorem je Štěpán Špinka. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.
Duše a zlo v dialogu "Faidón" - Duše a řeč I. - Špinka ...
Studie věnovaná vztahu duše, řeči a zla v dialogu Faidón. Společněse svazkem Duše a krása v dialogu „Faidros" vytváří dva díly rozsáhlejšího projektu věnovaného vztahu duše a řeči v Platónově filosofii.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY