Lisabon eBook

Fatimma.cz Lisabon Image

INFORMACE

Lisabon je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor none. Přečtěte si s námi knihu Lisabon na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2017

NÁZEV SOUBORU: Lisabon.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,36 MB

ISBN: 9788075083012

POPIS
14 prohlídkových tras, které vás dokonale seznámí s Lisabonem, aktuální novinka. Objevte to nejlepší: čtvrtě Baixa a Belém, malebné pobřeží či historickou tramvaj číslo 28, která vás sveze křivolakými historickými uličkami. Díky našim praktickým radám poznáte místní kuchyni a dozvíte se, kam vyrazit za nákupy, zábavou i oddechem. Při svých cestách za poznáním oceníte podrobnou rozkládací mapu.Díky slunečnému podnebí, bohaté historii a starosvětskému půvabu si Lisabon stále zachovává své kouzlo. Přidá-li se k tomu gastronomie, noční život a přijatelné ceny, nelze se divit, že portugalské hlavní město patří k nejoblíbenějším turistickým destinacím v Evropě. Kouzlo Lisabonu spočívá do značné míry v jeho umístění. Město ležína sedmi pahorcích a nabízí nespočet miradouros (vyhlídkových míst) s úžasnými výhledy na terakotové střechy i poklidnou řeku Tejo.Uvedené trasy nejdříve objevují rozmanité části centra města, pak se zaměřují také na vzdálenější oblasti, zejména čtvrť Belém s památkami z doby krále Manuela, jež jsou symbolem portugalského zlatého věku konce 15. století. Pro návštěvníky, kteří mají čas vydat se mimo město, nabízíme pět výletů do okolí. U každé trasy najdete podrobný popis, orientační časovou náročnost, mapku, ilustrační fotky a tipy, kde se na procházce občerstvit nebo si odpočinout. Určitě oceníte i podrobnou rozkládací mapu Lisabonu, na kteréjsou jednotlivé trasy také vyznačeny. Budete tak mítvždy přehled, kde se zrovna nacházíte, a můžete si snadno jednotlivé okruhy spojovat, rozdělovat nebo měnit podle aktuální nálady a počasí.V průvodci najdete i praktické turistické informace a základní portugalské fráze, které se vám na dovolené budoutaké hodit.
STÁHNOUT ČÍST
LISABON: Průvodce hlavním městem Portugalska - Země světa ...
Lisabon zkrátka neumí nudit nikdy a nikoho, a pokud si ho nezamilujete na první pohled, pak na ten druhý už určitě ano. Připrav se na . 2-5 dní . Nejen Lisabon, ale i jeho okolí nabídne spoustu aktivit. Hlavní sezóna . Celoročně . Atlantik je studený vždy, naopak počasí příjemné celý rok.
Lissabon - Wikipedia
Podle legendy stojí Lisabon (Lisboa) na sedmi kopcích, ale ve skutečnosti je jich mnohem více, takže pokud se do Lisabonu vydáte na svůj eurovíkend (prodloužený víkend), tak vás čekají náročnější procházky než po jiných mnohem plošších evropských metropolích. Odměnou za tyto výšlapy vám však budou úchvatná vyvýšená pozorovací místa v Lisabonu (Lisboa).
SOUVISEJÍCÍ KNIHY