Stará gesta eBook

Fatimma.cz Stará gesta Image

INFORMACE

Hledáte knihu Stará gesta? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2009 a autorem je Martin Langer? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2009

NÁZEV SOUBORU: Stará gesta.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,53 MB

ISBN: 9788074380013

POPIS
Z neúprosného „bytí k smrti“ vyrostly básně Starých gest. Sbírka se klene od rozbřesku stvoření ke smrti. Na pozadí existenciálního souboje autor zkoumá základní životní situace. Tázání po smyslu básnického vyjádření prosvítá, ač samo neformulováno, všemi oddíly. Mystická vážnost i neuchopitelné, mimovolní nečistoty, na úrovni jazykové i obrazné, tu představují podstatnou básnickou hodnotu. Osobní témata Martina Langera tak v časovém rozmezí devíti let nabývají podobu více než naléhavou.
STÁHNOUT ČÍST
Nejčastější dotazy ke gestům - Hráčská podpora League of ...
V dobách antického Ríma od podobného gesta závisel život gladiátora. Dnes je skôr známy „páčik". Ak ho však ukážete niekomu v arabských krajinách, páčiť sa mu nebudete. Práve ste ho totiž poslali tam, kde slnko nesvieti. Horšie dopadnete len v Austrálii, ak so zdvihnutým palcom budete hýbať rukou.
Langer, Martin: Stará gesta - iLiteratura.cz
Životopis. Vystudoval kvasnou technologii piva a sladu na Střední průmyslové škole potravinářské technologie v Praze, poté pracoval mimo jiné jako knihkupec, sládek, dělník, myč nádobí, mistr v kořenářské výrobě a copywriter.Dnes je režisérem a scenáristou na volné noze, žije v Praze.Je držitelem Ceny Jiřího Ortena za rok 2002 za sbírku básní Pití octa.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY