Aurelius Augustinus - Říman, člověk, světec (Rozpravy a listy) eBook

Fatimma.cz Aurelius Augustinus - Říman, člověk, světec (Rozpravy a listy) Image

INFORMACE

Aurelius Augustinus - Říman, člověk, světec (Rozpravy a listy) je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Radislav Hošek. Přečtěte si s námi knihu Aurelius Augustinus - Říman, člověk, světec (Rozpravy a listy) na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2000

NÁZEV SOUBORU: Aurelius Augustinus - Říman, člověk, světec (Rozpravy a listy).pdf

VELIKOST SOUBORU: 1,75 MB

ISBN: 80 70212667

POPIS
SOUBOR ROZPRAV A KORESPONDENCE SVATÉHO AUGUSTINA V překladu a s úvodní studií profesora Radislava Hoška dostává zde čtenář do rukou soubor dosud nepřeložených rozprav a korespondence největšího myslitele křesťanského starověku -- svatého Augustina. Cílem pořadatele a zároveň překladatele je ukázat složitou osobnost Augustinovu co možná nejkomplexněji, a to jako filosofa, teologa, moralistu i církevního představitele. Proto zde najdeme jak úvahy o svobodě vůle, o roli milosti či o manželství, tak polemiky proti těm, kdo tehdy pravověrnost křesťanů ohrožovali -- tedy donatistům -- či proti mohutnému proudu mimokřesťanskému -- manicheismu -- jenž tehdy byl nejvážnějším konkurentem Kristova učení a ke kterému se sám Augustin v mládí hlásil.
STÁHNOUT ČÍST
Zkou'ky z dějin filosofie a systematické filosofie
Basileios, Listy I a II [BAC Patr. sv. 1 a 2]. Beda Venerabilis, Církevní dějiny národa Anglů [MMA sv. 3]. Boëthius, Útěcha z filosofie [in: Boëthius, Poslední Říman, Vyšehrad 1981].
Další doporučená četba pro studenty Dějin antické ...
Aurelius Augustinus - osoba a dielo filozofa, západného cirkevného otca a biskupa v Hippo Regius ThDr. Monika Zaviš, PhD. Aurelius Augustinus je cirkevným otcom, ktorý zo všetkých kresťanských autorov najviac ovplyvnil kresťanské myslenie a doktrínu nielen v minulosti (predovšetkým do 12. storočia), ale ovplyvňuje dodnes.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY