Trolius a Kriseida eBook

Fatimma.cz Trolius a Kriseida Image

INFORMACE

Hledáte knihu Trolius a Kriseida? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2001 a autorem je Geoffrey Chaucer? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2001

NÁZEV SOUBORU: Trolius a Kriseida.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,39 MB

ISBN: 8072574450

POPIS
Novinkou v řadě překladů anglické poezie je dílo Geoffreyho Chaucera Troilus a Kriseida, které se považuje za první „psychologický román“ v evropské literatuře. Báseň byla napsána někdy před rokem 1385 a svým způsobem dovršuje umělecký vývoj jednoho z hlavních tématických okruhů středověké poezie – příběhů o trojské válce.Je však už plodem huizingovského „podzimu středověku“ a je kromě Románu o růži Guillauma de Lorris poučena díly Petrarkovými a Boccacciovými, která Chaucer znal ze svých diplomatických cest do Itálie. Na rozdíl od naprosté většiny dobových děl nezná apriorní protiženské zaměření. Hrdinkou příběhu lásky v rytířském hávu je Kriseida, jejíž lidský a milostný příběh je psychologicky neobyčejně věrohodný a dodnes platný.Přední znalec Chaucera Barry Windeatt dnes tuto Chaucerovu práci klade hodnotově výše než samy Canterburské povídky.
STÁHNOUT ČÍST
Chaucer's Troilus & Criseyde
Troilus is a noble Trojan knight who scorns love until he is shot by the God of Love and forced to love a beautiful young widow, Criseyde. She is loveable, but not steadfast, and after she is sent to the Greek camp to reunite with her father, she quickly falls out of love with Troilus and in love with a Greek, Diomede.
SparkNotes: Troilus and Cressida: Summary
Shrnutí toho nejzákladnějšího o filmu Troilus & Cressida. K PERSONALIZACI OBSAHU, POSKYTOVÁNÍ SLUŽEB SOCIÁLNÍCH SÍTÍ A ANALÝZE NÁVŠTĚVNOSTI VYUŽÍVÁME SOUBORY COOKIE.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY