Nejcitlivější místo režimu eBook

Fatimma.cz Nejcitlivější místo režimu Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Nejcitlivější místo režimu! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Nejcitlivější místo režimu a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2008

NÁZEV SOUBORU: Nejcitlivější místo režimu.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,87 MB

ISBN: 9788090401525

POPIS
Názory a vzpomínky šestadvaceti členů Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných (VONS) jsou v knize doplněny mnoha fotografiemi a dokumenty. Historici Petr Blažek a Jaroslav Pažout diskutovali s účastníky VONS 19. října 2007 v bytě Kamily Bendové na Karlově náměstí v Praze. Místo to bylo vskutku symbolické, neboť právě zde členové VONS v dubnu 1978 přijali své základní prohlášení. Diskuse byla rozdělena do čtyř tématických celků.První byl věnován okolnostem vzniku VONS a jeho působení do zásahu moci proti jeho členům v květnu 1979. Druhý pak praktickému působení výboru a organizaci jeho práce. Třetí blok byl zaměřen na represi proti členům výboru, zejména ze strany Státní bezpečnosti. Závěrečná část pak byla orientována na působení VONS po roce 1989.Zajímavé svědectví o významné kapitole českého historie zde zazní například z úst Václava Havla, Petra Uhla, Anny Šabatové, Petrušky Šustrové, Václava Malého, Zbyňka Hejdy, Kamily Bendové a dalších.Součástí knihy je CD, na němž jsou všechna čísla časopisu Informace o Chartě 77 (Infoch) od roku 1978 do roku 1992. Infochy mimo jiné obsahují i všechna sdělení VONS. Výbor na obranu nespravedlivě stíhaných (VONS) založila 27. dubna 1978 skupina signatářů Charty 77, kteří se rozhodli, že budou sledovat případy policejní a justiční svévole. Zaměřili se na kauzy osob trestně stíhaných či vězněných za projevy svého přesvědčení. Postiženým pomáhali se zajišťováním právního zastoupení, zprostředkováním finanční a jiné pomoci. Při dodržení všech právních formalit se také obraceli na československé úřady a žádali je o nápravu.Příloha: CD – Informace o Chartě 77 (Kompletní soubor Infochů (1978 – 1992)
STÁHNOUT ČÍST
Knihy o veznenych | Sleviste.cz
Nejcitlivější místo režimu - Výbor na obranu nespravedlivě stíhaných (VONS) pohledem svých členů. Praha: Pulchra, 2008. 144 s. ISBN 978-80-904015-2-5. (česky) PAŽOUT, Jaroslav. Trestněprávní perzekuce odpůrců režimu v Československu v období takzvané normalizace (1969-1989). Praha: Ústav pro soudobé dějiny AV ČR ...
Nejcitlivější místo režimu | antikvariat-levneknihy.cz
Nejcitlivější místo režimu autor: Blažek Petr, Pažout Jaroslav dopor. cena: 99 K ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY