Od evangelia k evangeliím eBook

Fatimma.cz Od evangelia k evangeliím Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Od evangelia k evangeliím! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Od evangelia k evangeliím a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2016

NÁZEV SOUBORU: Od evangelia k evangeliím.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,43 MB

ISBN: 9788020026101

POPIS
Od původního významu řeckých slov (dobrá zpráva, případně odměna tomu, kdo nese dobrou zprávu) prošel obsah pojmu evangelium na samém počátku křesťanství několika proměnami. Ježíš užíval pravděpodobně hebrejské sloveso s významem „nést dobrou zprávu“, pro Pavla z Tarsu znamenal tento termín označení zvěsti o Ježíšově vzkříšení, Marek, autor nejstaršího evangelia, spojil toto pojetí s výkladem o nejdůležitější části Ježíšova pozemského života a po určité době začali křesťané chápat první větu jeho spisu („Počátek evangelia Ježíše Krista, Syna Božího“) jako název a později i jako označení svébytného literárního žánru, typu Ježíšových biografií. Na základě výkladu o těchto proměnách pojmu autor přispívá též k zásadní diskusi o okolnostech, za nichž synoptická evangelia a evangelium Janovo vznikala.
STÁHNOUT ČÍST
Od evangelia k evangeliím - Dějiny, teologie a působení ...
Srovnání cen Od evangelia k evangeliím. Nejlevnější e-shop NEJLEVNĚJŠÍ KNIHY. Cena 177 Kč! Zboží za akční ceny, slevy. Nakupuj levně.
Od evangelia k evangeliím | Patro.cz | 22 let s Vámi
Od původního významu řeckých slov ?????, ????? (dobrá zpráva, případně odměna tomu, kdo nese dobrou zprávu) prošel obsah pojmu evangelium na samém počátku křesťanství několika proměnami. Ježíš užíval pravděpodobně hebrejské sloveso s...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY