Artroskopie ramene eBook

Fatimma.cz Artroskopie ramene Image

INFORMACE

Hledáte knihu Artroskopie ramene? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2007 a autorem je Pavel Sadovský? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

NÁZEV SOUBORU: Artroskopie ramene.pdf

VELIKOST SOUBORU: 5,67 MB

ISBN: 8072625086

POPIS
Ramenní kloub je v lidském těle v mnoha směrech unikátním kloubem a jeho onemocnění je poměrně časté. I když nejde o kloub nosný, je rameno velmi potřebné a zatěžované při celé řadě činností, sportů i pracovních aktivit. Jeho afekce bývají značně bolestivé a omezující.V knize jsou popsány různé typy postižení ramene včetně možností nápravy artroskopicky. V různé míře je zde i srovnání s otevřenými výkony pro danou diagnózu a dále jsou detailně popsány klíčové momenty úspěchu miniinvazivních technik. Rekonstrukce v ramenním kloubu jsou operace technicky náročné a vyžadují nejen teoretické zvládnutí postupu, ale i zručnost a cvik operatéra. Výborných výsledků je možno dosáhnout artroskopicky při poúrazových nestabilitách ramene, ale také při degenerativních onemocněních. Technologie rekonstrukcí v oblasti ramene se vyvíjí velmi rychle. Je potřeba tento vývoj trvale sledovat a modifikovat operační postupy podle aktuálního stupně poznání. Cílem publikace je vytvořit k tomu pro lékaře - artroskopisty aktuální teoretické i praktické zázemí. Součástí knihy je videopříloha na CD se základními artroskopickými nálezy, způsoby ošetření a uzlícími postupy.
STÁHNOUT ČÍST
Artroskopie ramene - Ortopedie a fyzioterapie Blansko
Nestabilita či recidivující luxace ramene (glenohumerálního kloubu) - zpravidla nacházíme odtržený chrupavčitý okraj kloubní jamky, který za pomoci speciálních vstřebatelných či titanových kotviček přišíváme zpět ke kloubní jamce. Tato operace trvá asi 30-60 min. Po operaci následuje fixace končetiny na 4-6 týdnů.
Ruptury rotátorové manžety - SurGal Clinic
Ortopedické oddělení - Artroskopie Artroskopií se rozumí vyšetření kloubu pomocí optiky. Artroskop je speciální endoskop (přístroj na vyšetřování kloubních dutin) určený k vyšetřování kloubů. Skládá se z optického systému čoček uložených v 5 mm silné kovové tyči, zdroje světla a proplachovacího a záznamového zařízení.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY