Výživa sportovců a sportovní výkon eBook

Fatimma.cz Výživa sportovců a sportovní výkon Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Výživa sportovců a sportovní výkon! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Výživa sportovců a sportovní výkon a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2015

NÁZEV SOUBORU: Výživa sportovců a sportovní výkon.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,18 MB

ISBN: 9788024631523

POPIS
Učební texty Výživa sportovců a sportovní výkon vznikly jako reakce na příznivé ohlasy studentů 1. lékařské fakulty UK na přednášky ze stejnojmenného předmětu. Učebnice obsahuje kapitoly o výživě především u vytrvalostních a silových sportovců. Pojednává také o výživě u přetěžovaného kloubního aparátu. Další kapitoly byly věnovány měření energetického metabolismu, hodnocení nutričního stavu sportovce a s tím souvisejícím základům klinické antropologie a sportovní somatotypologie. Studenti či sportovci se v oddílu věnovanému preskripci pohybové aktivity rovněž dozvědí jak pohybovou aktivitu dávkovat. Důležitá je rovněž stať věnovaná zdravotním rizikům, která vznikají následkem užívání dopingu. Nové poznatky o doplňování tekutin a minerálů obsahuje kapitola věnovaná pitnému režimu. Velkou pozornost autoři věnovali doplňkům stravy a suplementům, jejichž účinky na sportovní výkon bývají častým předmětem odborných diskusí a sporů. Snahou autorů byl co nejobjektivnější pohled na účinnost jednotlivých suplementů, proto je součástí předkládaných učebních textů i velmi rozsáhlý seznam citací moderní odborné světové literatury.
STÁHNOUT ČÍST
Výživa sportovců a sportovní výkon - Zdeněk Vilikus ...
Podobné jednotky. Výživa sportovců a sportovní výkon / Hlavní autor: Vilikus, Zdeněk, 1955- Vydáno: (2012) Výživa sportovců a sportovní výkon / Hlavní autor: Vilikus, Zdeněk, 1955- Vydáno: (2020) Základy výživy ve sportu / Hlavní autor: Mandelová, Lucie, 1977- Vydáno: (2007)
Kniha: Výživa sportovců a sportovní výkon | Knihy.ABZ.cz
Jsme veřejná univerzální knihovna, kterou může využívat úplně každý. Naším posláním je získávat, zpracovávat, uchovávat a poskytovat informace, literaturu a další kulturní hodnoty. Máme ve fondu přes 2 000 000 dokumentů, vybere si u nás opravdu každý.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY