Návrat eBook

Fatimma.cz Návrat Image

INFORMACE

Návrat je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Jeronym Holeček. Přečtěte si s námi knihu Návrat na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2019

NÁZEV SOUBORU: Návrat.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,71 MB

ISBN: 9788075572127

POPIS
Román zachycuje těžké období let 1918-1919, kdy mladé Československo svádělo boj o podobu svých hranic, a to zejména na Slovensku, kde došlo ke krvavé válce s Maďarskou republikou rad. Ta je zde zachycena očima italských legionářů. Prostřednictvím hlavních hrdinů se však čtenář podívá i do srbské armády, navštíví Rusko během bolševické revoluce či nahlédne mezi ruskou emigraci v Paříži. Nechybí ale ani vzpomínky na válečné lásky a poválečná shledání, některá radostná, další smutná. Pronikneme také do tehdejšího společenského života a zjistíme, že ač od popisovaných událostí uplynulo již 100 let, jsou některé - stejně jako řada autorových zamyšlení a postřehů - aktuální i dnes.
STÁHNOUT ČÍST
Stavební materiál pro dům a zahradu
7. epizoda - Návrat 21.12.2018 - U strdínského zdymadla zakotví plně naložená loď a vystoupí z ní námořník, o kterém už léta kolují po Strdíně „zaručeně pravdivé zprávy", ze kterých jde hrůza.
Koronavirus a cestování: Nejčastější otázky a odpovědi ...
Firma Jiří Návrat vznikla roku 1990, kdy byla zaměřena spíše na stavební činnost, obkládání či zednické práce. Práce probíhaly jak na rodinných domcích tak na větších stavbách jako jsou například hotel Koruna v Opavě nebo rehabilitační ústav v Hrabyni. Tato činnost probíhala až do roku 1998, kdy byla otevřena ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY