Návrat byl nežádoucí eBook

Fatimma.cz Návrat byl nežádoucí Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Návrat byl nežádoucí! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Návrat byl nežádoucí a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

NÁZEV SOUBORU: Návrat byl nežádoucí.pdf

VELIKOST SOUBORU: 1,34 MB

ISBN: 9788087474563

POPIS
Od nástupu komunistické diktatury uplynulo již přes šest desítek let. Na samém počátku onen režim jako jeden ze svých nezákonných nástrojů zřídil vojenské tábory nucených prací a do nich odvedl mladé muže, domnělé odpůrce či nepřátele režimu, aby je proměnil v novodobé otroky. Obecná data o této problematice jsou dobře známa.Co však stále do jisté míry chybí, je znalost konkrétních osudů. Tato kniha přináší životní příběhy sto šestnácti bývalých příslušníků PTP. Nutno dodat, že je lokalizována společným bydlištěm, a to na oblast Blanenska. I tak jde ovšem o celek s vysokou vypovídací hodnotou, který své místní určení výrazně přesahuje. Různé byly příčiny, rodinné zázemí, vzdělání, původ či charakter všech těch, kteří se potkali v černých stejnokrojích. Jejich životopisy a autentické vzpomínky však nabývají na naléhavosti zejména s tím, jak dramaticky rychle těchto svědků zločinů komunismu vzhledem k věku ubývá. Úvodní text napsal známý publicista Luděk Navara.
STÁHNOUT ČÍST
Kniha Návrat byl nežádoucí | Moja-Kniha.cz
Mauthausen - návrat nežádoucí ... Byl to neskutečný a nezapomenutelný zážitek. Ráda bych se touto cestou podělila i s ostatními lidmi a případně v nich probudila zájem o tuto ...
Návrat byl nežádoucí - luxor.cz
Podobné jednotky. Černé výložky, alias, Černí baroni tentokrát v dolech / Hlavní autor: Kudláček, Zdeněk Vydáno: (2003) Hořké vzpomínání : z dopisů a vzpomínek chlapců pétépáků PTP / Vydáno: (1996-2014) Pomocné technické prapory : osudy odvedených z Jičínska, Sobotecka, Novopacka a Hořicka / Vydáno: (2007)
SOUVISEJÍCÍ KNIHY