Aikidó eBook

Fatimma.cz Aikidó Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Aikidó! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Aikidó a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2006

NÁZEV SOUBORU: Aikidó.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,18 MB

ISBN: 8089227309

POPIS
Tato bohatě ilustrovaná publikace, jejímž autorem je syn zakladatele Moriheiy Uešiby a současný prezident Mezinárodní federace aikidó, slouží jako úvod do bojového umění sebeobrany.Aikidó se řídí principem, podle nějž pouhé zvládnutí techniky a uplatnění fyzické síly samo o sobě nestačí. Při aikidó tréninku je nutné vstoupit do duchovní říše a pracovat na rozvoji vlastní osobnosti a myšlení. Tato kniha poskytuje základní informace potřebné pro ovládnutí techniky aikidó. Popisuje základní přípravné cviky, které může trénovat jednotlivec nebo je lze provádět ve dvojici. Text je rozčleněn na kapitoly o technikách, o autorovi a o historii vzniku.Filozofie aikidó je v souladu s přirozenými vesmírnými zákony. Vychází z představy, že celé naše tělo prostupuje duch vesmíru, jenž je zdrojem obrovské energie. Při tréninku jde především o to, abychom se tuto energii naučili využívat.Kniha tedy není pouhým návodem k fyzickému zvládnutí aikidó technik, ale současně čtenáři pomáhá pochopit filozofické aspekty tohoto bojového sportu.
STÁHNOUT ČÍST
Aikido | Knihy.ABZ.cz
Vývoj aikidó. Aikidó je japonským bojovým uměním, vzniklo v první polovině dvacátého století. Až do této doby je vývoj předchůdců aikidó totožný s vývojem japonských budó. Aikidó je nutné chápat jako výsledek vývoje tzv. nových japonských bojových umění, šin budó.
Aikido - Wikipedie
Aikidó cvičí po celém světě 1.5 milionu lidí a je také systémem, který používá Tokyo Metropolitan Police, japonská Kidótai (anti-riot police) a řada dalších organizací jako například UNDSS (United Nations Department of Safety and Security). Aikidó si našlo cestu i do filmové produkce.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY