Václav II. eBook

Fatimma.cz Václav II. Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Václav II.! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Václav II. a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

NÁZEV SOUBORU: Václav II..pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,29 MB

ISBN: 8070218419

POPIS
Předposlední český král z roku Přemyslovců, který se stal též králem polským a pro svého syna Václava III. získal korunu uherskou, patří mezi nejvýznamnější panovníky českých dějin. Za jeho vlády se český stát po nešťastném vyvrcholení rytířské epopeje Přemysla Otakara II. znovu stal středoevropskou mocností a zažil též významný rozvoj hospodářský, spojený především s těžbou stříbra v Kutné Hoře, i nesporný vzestup kulturní. Monografie známé historičky přibližuje krále Václava II. jako politika, stejně tak jako aktivního podporovatele a mecenáše vzdělanosti a kultury, zakladatele klášterů – zejména zbraslavského kláštera cisterciáků, jenž se měl stát místem posledního odpočinku českých králů – a v neposlední řadě i jako člověka.
STÁHNOUT ČÍST
Dějepis - UČIVO - ČESKÉ DĚJINY - Václav II.
Václav II. a struktury panovnické moci Autor: Jan, Libor Nakladatel: Matice moravská EAN: 9788086488271 ISBN: 80-86488-27-6 Popis: 1× kniha, vázaná, 304 stran, česky Rozměry: 16 × 23,5 cm Rok vydání: 2006 (1. vydání)
Václav II. | OSOBNOSTI.cz
Václav II. tísněný narůstajícím nebezpečím ze strany Habsburků, vytáhnul přesto v červnu roku 1304 na pomoc svému synovi do Uher. Zbraslavský kronikář vypráví, že „nechtěl však král otec ve svém důvtipu viděti syna krále, leč s korunou a slavnostně ozdobeného všemi rouchy Uherského království. Tak tedy byl ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY