Vojenské omyly druhé světové války eBook

Fatimma.cz Vojenské omyly druhé světové války Image

INFORMACE

Hledáte knihu Vojenské omyly druhé světové války? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2005 a autorem je Kenneth Macksey? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2005

NÁZEV SOUBORU: Vojenské omyly druhé světové války.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,17 MB

ISBN: 8020604863

POPIS
Ze všech válčišť světa vybral autor pečlivě ty bitvy a tažení, na nichž může prokázat nekompetentnost jednotlivců, střety osobností, hrubé nedostatky v nezbytné výzbroji a podpůrných službách, politické vměšování, chybně pojaté doktríny a špatnou nebo zákonitě neúčinnou organizaci a metodiku. Každá epizoda osvětluje základní aspekty vedení bojů na zemi , ve vzduchu i na moři a spojuje tuto problematiku s událostmi, jež měly podstatný vliv na trvání a rozsah války, jakož i na zvýšení počtu obětí, materiální škody a politické změny.
STÁHNOUT ČÍST
Poslední výstřely druhé světové války padly v Česku ...
Počty vojáků někdejší československé armády se od druhé světové války pohybovaly v rozmezí od 150 000 do téměř 300 000. Z toho přibližně čtvrtinu tvořili vojáci z povolání. Obnovu armády po 2. světové válce komplikoval nedostatek lidí, ale i materiálních zdrojů.
14× nejlepší filmy o druhé světové válce - AVmania.cz
Vojenské zpravodajství se na konci loňského roku opět zapojilo do sbírky u příležitosti Dne válečných veteránů, jehož výtěžek je určen Vojenskému fondu solidarity. Příslušníci Vojenského zpravodajství přispěli částkou 72 760 Kč, celkově se podařilo vybrat 1 005 732 Kč.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY