Věčný prolog eBook

Fatimma.cz Věčný prolog Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Věčný prolog! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Věčný prolog a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

NÁZEV SOUBORU: Věčný prolog.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,25 MB

ISBN: 9788072626656

POPIS
Kniha o českém osudu ve druhé polovině 20. století - skromný, nenápadný a kultivovaný člověk Bohumil Robeš se od mládí zajímal o literaturu. V 50. letech byl z politických důvodů uvězněn a byl propuštěn až v druhé polovině 60. let. Kniha přináší koláž jeho básní, deníkových záznamů, korespondence, povídek, nových básní, esejů, úvah a dokumentů. Mnohé texty se dochovaly díky statečnosti spoluvězňů, kteří je vynášeli ven. Po návratu z vězení autor nezahořkl, ale zapojil se do kulturní práce: psal četné recenze divadelních představení, filmů a televizních inscenací do moravského denního tisku, později napsal vedle básní množství povídek, srovnatelných s povídkami např. Jiřího Stránského či Karla Pecky, ale též řadu úvah a esejů.
STÁHNOUT ČÍST
prolog - ABZ.cz: slovník cizích slov
Věčný prolog levně 26 Kč Hrot věčný k trafopájce 1.2mm Hrot věčný k trafopájce 1.2mm Mezi největší výhody těchto hrotů patří příznivější cena vzhledem k době životnosti, výkon je soustředěn do špičky hrotu.
Věčný prolog - Bohumil Robeš | Knihy Dobrovský
Kupte knihu Věčný prolog od Bohumil Robeš na Martinus.cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestsellery 25 %
SOUVISEJÍCÍ KNIHY