Přednášky o homeopatické léčbě eBook

Fatimma.cz Přednášky o homeopatické léčbě Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Přednášky o homeopatické léčbě! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Přednášky o homeopatické léčbě a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2001

NÁZEV SOUBORU: Přednášky o homeopatické léčbě.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,91 MB

ISBN: 8085993627

POPIS
Toto dílo amerického lékaře Jamese Tylera Kenta představuje špičku homeopatického poznání o léčbě nemocí a vůbec není podstatné, že od prvního vydání Přednášek o homeopatické léčbě (Lectures on Homoeopathic Philosophy) uplynulo již 94 let. Skvělé Hahnemannovy objevy, završené v r. 1810 vydáním Organonu racionální léčby, v němž německý lékař stanovil všechny základní principy homeopatie, vedly k mohutnému rozvoji oboru, přičemž staré poznatky nebyly nikdy vyvráceny, ale vždy jen doplňovány o nové. Mimořádnou prosperitu zaznamenalo homeopatické hnutí zejména ve Spojených státech. V průběhu druhé poloviny 19. století konvertovala velká část lékařů k homeopatii, byla zde města, kde již prakticky neexistovali klasičtí alopatičtí lékaři. Instituce jako Hering Medical College v Chicagu měly celonárodní význam. Objevují se slavná jména: Constantin Hering, Adolph von Lippe, E. A. Farrington. Kent, nejznámější z nich, vykonal velké syntetické dílo vytvořením Repertoria, až dodnes nejpoužívanější diagnostické pomůcky v homeopatické praxi. Je autorem Materie mediky, v níž jako první autor podává popis účinků léků coby samostatných individualit, čímž usnadňuje rozlišení a vyhledání správného léku. Jeho Přednášky o homeopatické léčbě popisují ideál homeopatické léčby, jak byl stanoven a úspěšně praktikován v době, než došlo po první světové válce k destrukci homeopatie. Tato destrukce byla vedena z pozic farmaceutického průmyslu, jemuž homeopatie kazila obchod (svým odmítáním klasických léků a zároveň nepatrnou spotřebou homeopatických léků) a za pomoci lékařských komor, ovládnutých nikoli humánními, ale čistě profesními hledisky (homeopatická léčba vede k úplnému uzdravení a pozdější nezávislosti pacienta na lékaři, nemá za cíl udržovat pacienta v jeho péči). Téměř zničující útok na homeopatii byl podpořen enormním vzrůstem materialistického myšlení v období mezi světovými válkami a v 50. letech. Teprve poslední dvě desetiletí rehabilitují homeopatii v souvislosti s nástupem ekologického uvědomění, znovu je zjišťováno, jak vynikajících výsledků dosahuje homeopatická léčba, přičemž je léčen člověk jako celek, je podporován jeho vlastní obranný systém a je eliminováno užívání škodlivých chemických produktů.Teprve v poslední době navazujeme tam, kde skončili velcí klasici homeopatie. Kentova homeopatická škola je dnes mezi různými homeopatickými směry světově nejrozšířenější a nejvlivnější, využívá moderní repertorizační počítačové programy a stále doplňovaná rozsáhlá repertoria i nové Materie mediky. A v metodice léčby, o níž tato kniha pojednává, se nezměnilo nic. Poselství Přednášek o homeopatické léčbě má nedocenitelnoupraktickou hodnotu a zároveň překračuje hranice medicíny a dotýká se obecných otázek existence člověka.
STÁHNOUT ČÍST
Prednasky o homeopaticke lecbe james tyler kent levně ...
Přednášky o homeopatické léčbě Autor: Kent, James Nakladatel: Alternativa EAN: 9788085993622 ISBN: 80-85993-62-7 Popis: 1× kniha, neurčeno, -
Homeopatie - Alternativa
Přednášky o homeopatické léčbě. Kdo napsal knihu Přednášky o homeopatické léčbě? Autorem je James Tyler Kent. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY