Nechovejte se tu jako doma, příteli eBook

Fatimma.cz Nechovejte se tu jako doma, příteli Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Nechovejte se tu jako doma, příteli! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Nechovejte se tu jako doma, příteli a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

NÁZEV SOUBORU: Nechovejte se tu jako doma, příteli.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,71 MB

ISBN: 9788071082798

POPIS
Svazek obsahuje dva eseje Milana Kundery: Kdo je to romanopisec (z knihy Le rideau /Opona/, Gallimard 2005) a Nechovejte se tu jako doma, příteli (z knihy Les testaments trahis /Zrazené testamenty/, Gallimard 1993). Společným tématem esejů je zamyšlení romanopisce nad romanopiscem. Jeho vztah k lyričnu ("romanopisec se rodí na ruinách svého lyrického světa"); základní nesouhlas s "pre-interpretací života" (mytologickou, náboženskou či ideologickou). Vášnivá obhajoba autorského práva, s kterou je spojen v postavě Cervantesově sám vznik umění románu. Morálka podstatného odstraňující z životního díla vše nepodstatné ("život je krátký, četba je dlouhá a literatura se sebevraždí zešílevší plodivostí"). Hloupost těch, kdo hledají smysl románu v autorově životopisu (polemika Prousta proti Sainte-Beuvovi). A tak dál. A tak dál.
STÁHNOUT ČÍST
Nechovejte se tu jako doma, příteli - Portaro - library ...
119 Kč Nechovejte se tu jako doma, příteli - Kundera Milan Brožovaná Zboží lze zakoupit pouze v E-SHOPU. Svazek obsahuje dva eseje Milana Kundery: Kdo je to romanopisec (z knihy Le rideau /Opona/, Gallimard 2005) a Nechovejte se tu jako doma, příteli (z knihy Les testaments trahis /Zrazené testamenty/, Gallimard 1993).
Nechovejte se tu jako doma, příteli - Milan Kundera — Kniha.cz
Svazek obsahuje dva eseje Milana Kundery: Kdo je to romanopisec (z knihy Le rideau /Opona/, Gallimard 2005) a Nechovejte se tu jako doma, příteli (z knihy Les testaments trahis /Zrazené testamenty/, Gallimard 1993). Společným tématem esejů je zamyšlení romanopisce nad romanopiscem.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY