Vojska středověké Evropy eBook

Fatimma.cz Vojska středověké Evropy Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Vojska středověké Evropy! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Vojska středověké Evropy a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2007

NÁZEV SOUBORU: Vojska středověké Evropy.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,74 MB

ISBN: 8025118894

POPIS
Léta 1300–1500 byla v Evropě vojensky velice bouřlivá. Souběžně s postupným vývojem národů probíhal i vývoj národních armád směrem k zajištění nově získaných hranic nebo získání nezávislosti, způsob najímání vojska však přetrvával ještě z raného středověku. Terence Wise v této publikaci zkoumá organizaci, zbraně, taktiku a vybavení středověkých vojsk napříč evropským kontinentem od Stoleté války až do bojů proti Maurům ve Španělsku a francouzské invaze do Itálie.
STÁHNOUT ČÍST
Vojska středověké Evropy | Albatrosmedia.cz
Dvě třetiny černé roty tvořilo jezdectvo a patřilo k ní i dělostřelectvo, byť početně skromné. Převahu nad protivníkem získávala černá rota tím, že využívala osvědčené husitské bojové taktiky. Proto je také černá rota celkově považována za nejlepší evropské vojsko středověké Evropy.
Vojska středověké Evropy - Terence Wise - Megaknihy.cz
Organizace vojska Důstojníci. Vrchními veliteli vojska (duces belli) za republiky byli až do doby Sullovy diktatury (82-79 př. n. l.) konzulové, dále diktátor a magister equitum, po Sullovi prokonzulové a propraetoři. V císařské době patřilo vojsko císaři, jenž k němu za sebe posílal zástupce zvané legati Caesaris pro ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY