Hledání literárních dějin v diskusi eBook

Fatimma.cz Hledání literárních dějin v diskusi Image

INFORMACE

Hledání literárních dějin v diskusi je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor none. Přečtěte si s námi knihu Hledání literárních dějin v diskusi na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2006

NÁZEV SOUBORU: Hledání literárních dějin v diskusi.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,74 MB

ISBN: 8071857750

POPIS
Kniha obsahuje záznam z literárněvědného kolokvia konaného v září 2005 v Českých Budějovicích, kterého se zúčastnili přední čeští literární vědci a historici. V diskusi došlo ke konfrontaci názorů týkajících se jak základních metodologických otázek, tak definicí podstatných teoretických pojmů čí interpretací literárněvědných konceptů. Mottem knihy je citát z vystoupení Miroslava Červenky: „Přece si nemyslíte, že si představuju jednu linii vývoje verše nebo čehokoli jiného, že jde jedno po druhém a pořád dál – naopak v objevování rozrůzněnosti je právě ta zábava.“ Text je doplněn o slovníček pojmů vymezených během diskuse a zpracovaných Petrem A. Bílkem.Ve knize jsou zastoupení tito autoři: Michal Bauer, Petr A. Bílek, Miroslav Červenka, Aleš Haman, Libuše Heczková, Iva Homolová, Jakub Martínek, Luboš Merhault, Jana Pácalová, Vladimír Papoušek, Dalibor Tureček, Zuzana Urválková, Daniel Vojtěch, Josef Vojvodík, Peter Zajac.
STÁHNOUT ČÍST
Předměty - Univerzita Karlova
Sborník prací věnovaných Bohumilu Hrabalovi nazvaný Hledání proluk chce být příspěvkem k diskusi o „fenoménu Hrabal", jenž i přes bohatou literaturu předmětu stále provokuje k hledání nových hodnot a objevování nových kontextů. ... Hledání literárních dějin v diskuzi Wiendl Jan ed.
Hledání literárních dějin - Vladimír Papoušek, Dalibor ...
Hledání literárních dějin. Hledání literárních dějin v diskusi záznam diskuse z... Hledání nového řádu přednášky o politice... Hlemýžď Čilišnek. Hliněný pes.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY