Dopis Alexandrovi eBook

Fatimma.cz Dopis Alexandrovi Image

INFORMACE

Dopis Alexandrovi je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Renata Laxová. Přečtěte si s námi knihu Dopis Alexandrovi na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

NÁZEV SOUBORU: Dopis Alexandrovi.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,34 MB

ISBN: 9788087029930

POPIS
Napínavý příběh židovské dívky z Brna, které prozíraví rodiče zachrání život tím, že ji samotnou odešlou z okupovaného Československa dnes již legendárním vlakem "zachránce židovských dětí" Nicholase Wintona. Osmiletá Renata je zařazena do posledního Wintonova transportu 68 dětí, který se ještě bezpečně dostává do Anglie, kde prožije sedm dlouhých let v hostitelské rodině. Po skončení války se vrací zpět do vlasti, ale po Únoru 1948 nastupují k moci komunisté… Ačkoli se tyto příběhy skutečně staly, přečtete je jedním dechem jako napínavý román. Autorka žijící od roku 1968 ve Spojených státech je sepsala pro svého vnuka Alexandra, aby uchovala vzpomínku na jeho středoevropské předky a jejich osudy v pohnutém 20. století. Kniha měla ve Spojených státech velký úspěch a nyní se konečně dostává i k českému čtenáři. Nejde přitom o překlad anglického originálu, nýbrž o českou verzi z pera autorky.
STÁHNOUT ČÍST
Dopis Alexandrovi bazar | Databáze knih
Alexandr Veliký (20. nebo 21. července 356 př. n. l. Pella - 10. nebo 11. června 323 př. n. l. Babylón; encyklopedie Britannica uvádí datum smrti 13. červen 323 př. n. l.), rovněž známý jako Alexandr III. Makedonský (řecky Μέγας Αλέξανδρος (ο Μακεδών ο Τρίτος), [Megás Alexandros (ho Makedón; ho Trítos)], byl král (basileús) Makedonie.
Dopis Alexandrovi / Nejlevnější knihy
Dopis Alexandrovi Laxová Renata. Dostupnost. rozebráno
SOUVISEJÍCÍ KNIHY