Nemecky podzim eBook

Fatimma.cz Nemecky podzim Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Nemecky podzim! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Nemecky podzim a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

NÁZEV SOUBORU: Nemecky podzim.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,33 MB

ISBN: 9788086661346

POPIS
V roce 1946 se mladý švédský novinář a spisovatel Stig Dagerman vypravil do Německa a v pozoruhodném svědectví zachytil, jak smíšené pocity v něm válečné trosky vyvolávají: zkoumá utrpení, nenávist i vinu.Situace, v níž návštěvník na podzim roku 1946 zastihl německý národ, byla stručně řečeno taková, že vyvozovat z jeho ideologického postoje jakékoli závěry se jevilo jako morální nemožnost. Hlad je přece forma nevypočitatelnosti, nejenom fyzický, ale i psychický stav, který poskytuje velmi malý prostor pro dlouhé přemýšlení.
STÁHNOUT ČÍST
Německý podzim | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách
Situace, v níž návštěvník na podzim roku 1946 zastihl německý národ, byla stručně řečeno taková, že vyvozovat z jeho ideo logického postoje jakékoli závěry se jevilo jako morální nemožnost.
podzim - německy
"Jsou pilní jako mravenečkové," chválí dvaaosmdesátiletá Renate Schulzová česko-ukrajinský personál. V domově seniorů na Plzeňsku spolu tráví poslední roky života němečtí i tuzemští důchodci. Jejich příběhy vypovídají o dějinách střední Evropy i o tom, jak státy tápou v péči o nejstarší generaci.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY