Josef Klik eBook

Fatimma.cz Josef Klik Image

INFORMACE

Hledáte knihu Josef Klik? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2011 a autorem je Bohumil Jiroušek? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

NÁZEV SOUBORU: Josef Klik.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,74 MB

ISBN: 9788087082201

POPIS
Historik Josef Klik (1896-1965) patří k osobnostem naší historiografie, o nichž toho není mnoho známo, které jsou ve "stínu" těch slavnějších, v jeho případě zejména Josefa Pekaře, ale i Josefa Šusty či třeba Jaroslava Werstadta. Na druhé straně však patří k lidem, kteří jsou často zmiňováni v různých souvislostech, od organizování sjezdů historiků až po redakční práce v Českém časopise historickém. Josef Klik představuje pro celé 20. století příklad kontinuity historického bádání, neboť metody a postupy historikovy práce z přelomu devatenáctého a dvacátého století přenášel až do druhé poloviny dvacátého století. Vzhledem ke značné ideologizaci českého dějepisectví po komunistickém převratu v roce 1948 je snaha o tuto kontinuitu, na níž mohlo současné dějepisectví oproštěné od ideologických schémat snáze navazovat, jeho nepochybnou zásluhou.
STÁHNOUT ČÍST
Josef Klik, IČO: 61769312, 9. 4. 2020 - ARES | Peníze.cz
Historik Josef Klik (1896-1965) patří k osobnostem naší historiografie, o nichž toho není mnoho známo, které jsou ve "stínu" těch slavnějších, v jeho případě zejména Josefa Pekaře, ale i Josefa Šusty či třeba Jaroslava Werstadta.
Josef Klik - Bohumil Jiroušek - Megaknihy.cz
Josef Klik představuje pro celé 20. století příklad kontinuity historického bádání, neboť metody a postupy historikovy práce z přelomu devatenáctého a dvacátého století přenášel až do druhé poloviny dvacátého století.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY