Josef Binko eBook

Fatimma.cz Josef Binko Image

INFORMACE

Josef Binko je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Pavel Scheufler. Přečtěte si s námi knihu Josef Binko na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2006

NÁZEV SOUBORU: Josef Binko.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,75 MB

ISBN: 8072152815

POPIS
Nový svazek edice Fototorst. Josef Binko (1879–1960), spolumajitel koželužny v Krucemburku na Českomoravské vysočině, je v dějinách fotografie českých zemí mimořádnou osobností. Jako jediný z českých fotografů je svou temnou komorou trvale přítomen ve stálé expozici historie fotografické techniky v Národním technickém muzeu v Praze. Jako jediný fotoamatér má dnes uloženo několik tisíc negativů v pražském Uměleckoprůmyslovém museu, nejvýznamnější české fotografické sbírce. Je vedle Františka Drtikola jediným českým fotografem, po němž se zachovalo několik set bromolejotisků a gumotisků z doby před první světovou válkou. Životní příběh Josefa Binka, pozapomenuté osobnosti dějin české fotografie, můžeme chápat i jako obraz českého osudu. Autor knihy Pavel Scheufler se zabývá dějinami fotografie se zaměřením na epochu Rakouska-Uherska.
STÁHNOUT ČÍST
Josef Binko - Scheufler Pavel | Prodej knih
Majitel Josef Binko byl výraznou osobností. Na jedné straně technicky a obchodně zdatný podnikatel, na straně druhé vynikající fotograf a průkopník v technikách a technologiích na pomezí fotografie a tisku. Jeho díla povyšovala fotografickou techniku na specifické výtvarné dílo.
Jiří Binko - Wikipedie
Joseph Binko was born in 1900, at birth place, to Joseph Binko and Josephine Binko. Joseph had one brother: James Binko . Joseph married Vilhelmina Binko on month day 1923, at age 23 at marriage place , Nebraska.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY