Pronásledování Hitlera eBook

Fatimma.cz Pronásledování Hitlera Image

INFORMACE

Hledáte knihu Pronásledování Hitlera? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2009 a autorem je Andrew Rawson? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2009

NÁZEV SOUBORU: Pronásledování Hitlera.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,91 MB

ISBN: 9788073815356

POPIS
Kniha Andrewa Rawsona Pronásledování Hitlera sleduje krok za krokem bojovou cestu americké 7. armády od překročení Rýna u Wormsu začátkem roku 1945 až po obsazení předpokládaného Hitlerova posledního útočiště v Berchtesgadenu a v Berghofu neboli Orlím hnízdě. Postup směřoval k Aaschaffenburgu, kde došlo k prudkým bojům, po nichž následoval ne zcela úspěšný nájezd na zajatecký tábor v Hammelburgu, a obsazení Wurzburgu, jež spojencům otevřelo cestu k dobytí Norimberka.Po tomto pro nacisty tak významném městě, v němž se po válce konal proslulý proces s válečnými zločinci, přišla na řadu bavorská metropole Mnichov, kde se jejich hnutí zrodilo. Cestou americké jednotky obsadily nejstarší koncentrační tábor Třetí říše v Dachau. Potom už americké vojáky čekalo pouze obsazení „Alpské pevnosti“, ovšem bez dopadení Hitlera, který mezitím spáchal sebevraždu v Berlíně.Kniha je napsána věcným a stylisticky skvěle propracovaným stylem. Souvislé a přehledné vyprávění je proloženo několika vloženými kapitolami, ve kterých jsou vylíčeny vzestup a pád nacismu v Německu, podrobnosti všeho, co se týká každodenního chodu a poslání koncentračního tábora v Dachau od založení až do osvobození jakož i zvěrstev, jež v něm byla spáchána, vztah nacistů k Norimberku, architektonické objekty, jež v něm nechali vybudovat, a zevrubný výčet budov v Berchtesgadenu a v Berghofu jakož i jejich uživatelů. Kromě toho jsou k textu přiloženy podrobně a srozumitelně formulované instrukce pro případné zájemce o návštěvu a prohlídku uvedených památných míst. Vynikajícím doplňkem knížky je značné množství u nás dosud neznámých dokumentárních fotografií.
STÁHNOUT ČÍST
Kniha: Pronásledování Hitlera - Andrew Rawson | Knihy.ABZ.cz
Autorské honoráře dosahovaly astronomických výšek a z Hitlera se stal boháč. Ale to všechno ho teprve čekalo. Volby 1925. Hitler se do politiky vrátil 27. února 1925, v téže mnichovské pivnici, ve které kdysi svou kariéru začínal. Bez potíží uhájil své vedoucí postavení v nacistické straně.
Petropoulos, Jonathan: Umělci za Hitlera - iLiteratura.cz
Ta jsou v duši Hitlera zaseta v následujících měsících, kdy jsou Německu oznámeny podmínky Versailleského míru, které se nesou ve znamení četných perzekucí. Z toho všeho viní Hitler, stejně jako další spousta Němců, právě Židy, tehdejší symbol útlaku německého obyvatelstva.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY