Sídla českých panovníků eBook

Fatimma.cz Sídla českých panovníků Image

INFORMACE

Hledáte knihu Sídla českých panovníků? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2020 a autorem je Stanislava Jarolímková? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2020

NÁZEV SOUBORU: Sídla českých panovníků.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,49 MB

ISBN: 9788027107117

POPIS
Tato kniha je určena především mladším čtenářům, ale jistě nabídne zajímavé informace i dospělým, kterým postačí do historie jen nahlížet, aniž by museli zdolávat obsáhlé odborné texty. V první části vás seznámí s výstavbou panovnických sídel, jimiž nebyly pouze hrady, s jejich obranou i s běžným životem vznešených obyvatel – od vytápění, svícení a (ne)mytí až po hodování či turnaje, jichž se nezúčastňovaly kobyly.Druhá část knihy je pozvánkou k procházkám po nejvýznamnějších českých sídlech, které doplňují snadno zapamatovatelné a méně známé zajímavosti.Dozvíte se například:proč králové nepobíhali po hradních nádvořích s korunou na hlavě,proč bylo nutné v přesýpacích hodinách vyměňovat písek,co měl Karel IV. společného se švestkami, čím si čistil zuby a proč byl vězněn na dvou hradech,na kterém zámku se nachází nejstarší dochovaný výtah, starý 150 let,co měli zakázáno obyvatelé domečků Zlaté uličky na Pražském hradě,který panovnický zámek dostal „otočený“ orloj,jak rytíři chránili svá brnění před rezivěním,proč nebyli účastníci turnajů vytahováni na koňský hřbet jeřábem.
STÁHNOUT ČÍST
Habsburkové - Wikipedie
Tato kniha je určena především mladším čtenářům, ale jistě nabídne zajímavé informace i dospělým, kterým postačí do historie jen nahlížet, aniž by museli zdolávat obsáhlé odborné texty.
Sídla českých panovníků | Knihy Grada
Současný pohled na vývoj sídla českých panovníků Pražského hradu přiblížil ve své přednášce v úterý 11. února Jan Frolík, bývalý dlouholetý vedoucí výzkumu v Archeologickém ústavu Akademie Věd České republiky. Přednáška byla součástí cyklu k 100. výročí činnosti ústavu. Akce se konala v Muzeu Podblanicka ve vlašimském zámku.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY