Sídla českých panovníků eBook

Fatimma.cz Sídla českých panovníků Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Sídla českých panovníků! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Sídla českých panovníků a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2020

NÁZEV SOUBORU: Sídla českých panovníků.pdf

VELIKOST SOUBORU: 7,67 MB

ISBN: 9788027107117

POPIS
Tato kniha je určena především mladším čtenářům, ale jistě nabídne zajímavé informace i dospělým, kterým postačí do historie jen nahlížet, aniž by museli zdolávat obsáhlé odborné texty. V první části vás seznámí s výstavbou panovnických sídel, jimiž nebyly pouze hrady, s jejich obranou i s běžným životem vznešených obyvatel – od vytápění, svícení a (ne)mytí až po hodování či turnaje, jichž se nezúčastňovaly kobyly.Druhá část knihy je pozvánkou k procházkám po nejvýznamnějších českých sídlech, které doplňují snadno zapamatovatelné a méně známé zajímavosti.Dozvíte se například:proč králové nepobíhali po hradních nádvořích s korunou na hlavě,proč bylo nutné v přesýpacích hodinách vyměňovat písek,co měl Karel IV. společného se švestkami, čím si čistil zuby a proč byl vězněn na dvou hradech,na kterém zámku se nachází nejstarší dochovaný výtah, starý 150 let,co měli zakázáno obyvatelé domečků Zlaté uličky na Pražském hradě,který panovnický zámek dostal „otočený“ orloj,jak rytíři chránili svá brnění před rezivěním,proč nebyli účastníci turnajů vytahováni na koňský hřbet jeřábem.
STÁHNOUT ČÍST
Kniha "Sídla českých panovníků"
Sídla českých panovníků od Stanislava [email protected]@ v KNIHCENTRUM.CZ. Bleskové dodání, osobní odběr ZDARMA a dárky za nákup. Ověřeno zákazníky.
Knižní novinky za rok 2020, nové knihy
Sídla českých panovníků. Jarolímková Stanislava. Poznejte s námi nejvýznamnější knížecí hradiště a panovnické hrady a zámky. Dozvíte se, jak se stavěly, bránily i jak se v nich žilo vznešeným obyvatelům. Prozradíme vám i méně známé zajímavosti a legendy.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY