Letní světlo, a pak přijde noc eBook

Fatimma.cz Letní světlo, a pak přijde noc Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Letní světlo, a pak přijde noc! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Letní světlo, a pak přijde noc a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2009

NÁZEV SOUBORU: Letní světlo, a pak přijde noc.pdf

VELIKOST SOUBORU: 5,25 MB

ISBN: 9788086862880

POPIS
V románu Letní světlo, a pak přijde noc nahlédneme do života lidí v malé islandské vesnici v 90. letech minulého století, za nastupující finanční expanze Islandu, následované totálním krachem. Čas plyne, my žijeme, umíráme. Ale co je život? A jak veliká je vzdálenost mezi životem a smrtí, či je mezi nimi vůbec nějaká vzdálenost a jak se potom nazývá? Měříme ji v kilometrech, nebo v myšlenkách a dostane se někdo do meziprostoru? Dopředu a potom zpět? Plynulý proud narace se v knize odvíjí v rytmu evokujícím prapůvodní ústní a rytmický způsob předávání příběhu, který svou dravostí čtenáře uhrane jako magická krajina severu, na jejíž ploše se míhají osudy obyvatel jedné zapadlé islandské vesnice. V této malované pustině žijí bytosti zasažené těžko definovatelnou melancholií či skrytým šílenstvím, jež v nich po generace toto území podněcovalo a s nímž jsou tito lidé nevratně svázáni. V bezčasém světě světla a stínů, kde život plyne tempem mraků plujících po obloze či v závislosti na sezónních pracích a pohybech moře, na lidi doléhají otázky staré jako lidstvo samo, ať už jsou to záhady života, láska, osamělost, touha, lidské vášně či smrt.
STÁHNOUT ČÍST
Letní světlo, a pak přijde noc - Jón Kalman Stefánsson ...
Letní světlo, a pak přijde noc je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Jón Kalman Stefánsson. Přečtěte si s námi knihu Letní světlo, a pak přijde noc na prazskamuzea1918-2018.cz ISBN: 978-80-86862-88- NÁZEV SOUBORU: Letní světlo, a pak přijde noc.pdf
Letní světlo, a pak přijde noc 1/10 (2010) | Panáček v říši ...
Jón Kalman Stefánsson (* 17. prosince 1963 Reykjavík) je islandský spisovatel. Život Po ukončení základní školy byl zaměstnán například v továrně na zpracování ryb, jako zedník a krátce také jako policista na letišti v Keflavíku.V letech 1986 až 1991 studoval literární vědu na Islandské univerzitě, ale studium nedokončil.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY