Jezuité a mor eBook

Fatimma.cz Jezuité a mor Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Jezuité a mor! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Jezuité a mor a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2009

NÁZEV SOUBORU: Jezuité a mor.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,84 MB

ISBN: 9788071069676

POPIS
Kniha dvou mladých historiků představuje hned několik zajímavých otázek najednou. Jakou roli sehráli členové jezuitského řádu jako lékaři a lékárníci? Jezuité nebyli sice špitálním řádem, ale přesto k lékařské vědě významně přispěli, např. někteří misionáři v zámoří. Možná ještě zajímavější otázkou je úloha zázračných uzdravení a protimorových světců, vztah medicíny přírodní a duchovní. A nakonec autoři vše konkrétně rozeberou na příkladu obou posledních velkých epidemií moru v Čechách v letech 1679-81 a 1713-15.
STÁHNOUT ČÍST
Jezuité a mor - Jiří Havlík, Karel Černý, 2009, brožovaná ...
Jezuité a mor brož. vazba Autor: Karel Černý, Jiří M. Havlík Rok vydání : 2008 Počet stran : 214 Vydal: NLN - Nakladatelství Lidové noviny Stav: celkem velmi dobrý stav, hrany odřené, hřbet zkosený Náš kód: GD 02451R Název: Jezuité a mor Aukce prodejce wwANTIKVARIATYcz Majitel: Tomáš Maděra Antikvariát Arco, Jeruzalém…
Jezuité a mor - NLN, s.r.o. - Nakladatelství lidové ...
Mor je vážné infekční onemocnění, které provází lidstvo mnohá staletí. Ve středověku se mu říkalo černá smrt, což bylo dáno tím, že je mor provázen gangrénami, zčernáním postižených částí těla. Příčinou je i zvýšená lomivost cév a podkožní krvácení.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY