Dějiny angloamerického práva eBook

Fatimma.cz Dějiny angloamerického práva Image

INFORMACE

Hledáte knihu Dějiny angloamerického práva? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2011 a autorem je Radim Seltenreich? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

NÁZEV SOUBORU: Dějiny angloamerického práva.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,77 MB

ISBN: 9788087212875

POPIS
Učebnice postihuje základní rysy druhého velkého právního systému euroatlantické civilizace (vedle nám daleko známějšího evropského kontinentálního práva), v němž jsou historie a platná právní úprava v důsledku rozsáhlého vlivu soudních precedentů neodmyslitelně provázány.Nejprve je v chronologickém sledu vylíčen vývoj jednotlivých klíčových institutů common law v Anglii s podrobným vysvětlením jejich podstaty, přičemž opomenut není ani místní ústavní vývoj, který je velmi úzce spojen s vývojem svébytné podoby parlamentu a doktríny rule of law.Ústavnímu vývoji je věnován rozsáhlý výklad i v části pojednávající o americké právní historii. Na něj konečně navazuje i vylíčení základních aspektů angloamerické právní filozofie.Zásadním přínosem knihy je, že oba autoři opatřili učební text rozsáhlým výběrem původních angloamerických právních pramenů v českém překladu, jež by měly čtenáři pomoci učinit si vlastní a nezaujatý úsudek o jednotlivých otázkách právního vývoje v této oblasti (kromě stěžejních právních pramenů se zde objevují i mnohé další ve snaze učinit tuto mozaiku co nejreprezentativnější a nejpestřejší). Jsou uspořádány v případě Anglie chronologicky a v případě USA do tematických celků a opatřeny krátkým informativním úvodem.Učebnice tak má ambici přesáhnout pouze potřeby studentů právnických fakult a být nepostradatelnou pomůckou a průvodcem každého zájemce o kulturu angloamerické oblasti, v níž právo hrálo a dosud hraje naprosto zásadní a nepřehlédnutelnou roli.
STÁHNOUT ČÍST
Dějiny angloamerického práva | Knihkupectví Serius.cz
Předmět „Dějiny práva a státu evropských zemí a USA" si klade za cíl seznámit studenty se základními koncepcemi evropské kontinentální právní kultury, ale též s právní kulturou angloamerickou, a to na základě právního vývoje vybraných právních systémů, které tvoří pilíře obou právních kultur a celé právní „euroatlantické civilizace".
Dějiny angloamerického práva - Jan Kuklík ml. | Databáze knih
rozšírené hľadanie. Odporúčame; Pripravujeme; Novinky; Antikvariát; Inde nekúpite; 0,00 € 0 ks tovaru
SOUVISEJÍCÍ KNIHY