Emil Přikryl a jeho škola eBook

Fatimma.cz Emil Přikryl a jeho škola Image

INFORMACE

Emil Přikryl a jeho škola je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor none. Přečtěte si s námi knihu Emil Přikryl a jeho škola na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2010

NÁZEV SOUBORU: Emil Přikryl a jeho škola.pdf

VELIKOST SOUBORU: 7,90 MB

ISBN: 9788087164440

POPIS
Emil Přikryl (nar. 1945), jeden z nejryzejších českých architektů a vysokoškolských pedagogů, se zapsal nejen svou tvorbou, ale i morálním přístupem do historie moderní české architektury. Jakožto mimořádná osobnost na poli architektury obdržel Poctu České komory architektů 2009. Celobarevná obrazová kniha Emil Přikryl a jeho škola (vydaná u příležitosti uvedeného ocenění) připomíná významné Přikrylovy realizace a soustřeďuje architektonické návrhy nejvýraznějších žáků tohoto charismatického profesora Školy architektury Akademie výtvarných umění v Praze, bývalého člena proslulého libereckého SIALu. Vzdává zasloužený hold tvůrci, mezi jehož realizované stavby patří snad nejzdařilejší moderní muzejní budova v Čechách Galerie Benedikta Rejta v Lounech, kromě mnoha dalších návrhů a realizací (například Muzeum v Mostě, dostavba Messepalastu ve Vídni, nákupní centrum Uran v České Lípě, Opera Bastille v Paříži, obytný dům IBA a Tegeler Hafen v Berlíně, vila Věry Chytilové v Praze, kostel Prokopa Holého v Teplicích, konzulát v Šanghaji). Publikace je uvedena fundovanými texty předních znalců Přikrylova díla a přináší souhrnné a přehledné informace o jeho architektonické škole.
STÁHNOUT ČÍST
Emil Přikryl a jeho škola - kolektiv autorů | Databáze knih
Všechny informace o produktu Kniha Emil Přikryl a jeho škola, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Emil Přikryl a jeho škola.
Emil Přikryl a jeho škola | Dumknihy.cz - knihy po všech ...
Fulltextové vyhledávání . Parametrické vyhledávání. Druh
SOUVISEJÍCÍ KNIHY