Krvavá hraběnka Alžběta Báthoryová eBook

Fatimma.cz Krvavá hraběnka Alžběta Báthoryová Image

INFORMACE

Hledáte knihu Krvavá hraběnka Alžběta Báthoryová? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2016 a autorem je Vladimír Liška? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2016

NÁZEV SOUBORU: Krvavá hraběnka Alžběta Báthoryová.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,69 MB

ISBN: 9788075054838

POPIS
Důkladná sonda do duše šílené ženy pronásledované vizí věčného mládí. Kdo byla vlastně hraběnka Alžběta Báthoryová? Co v ní podnítilo vražedné sklony a zášť k mladým dívkám? Proč, ač usvědčena, nebyla nakonec potrestána? Z dobových materiálů, které zkoumají případ známé sadistické vražedkyně Alžběty Báthoryové, je patrné, že u nás proslulý román Joži Nižnánského Čachtická paní je v poměru k historickým skutečnostem pouhou beletristickou selankou. To, co odhadují dochované záznamy z výslechů svědků a další písemné prameny, patří k nejhrůznějším kauzám světové kriminalistiky.
STÁHNOUT ČÍST
Krvavá hraběnka Alžběta Báthoryová - Vladimír Liška od 7 ...
Kdo byla vlastně hraběnka Alžběta Báthoryová? Sadistická vražedkyně, šílená žena? To už se dnes nedozvíme. Z dochovaných záznamů a výslechů je však jisté, že tento případ patří k nejhrůznějším kauzám světové kriminalistiky.
Krvavá hraběnka Alžběta Báthoryová (Vladimír Liška ...
Alžběta Báthoryová se narodila roku 1560 v sídle Bátor. (Dnes je to město Nyirbátor, ležící na východě Maďarska.) Tehdy to bylo významné politické centrum, kde vzkvétal obchod a řemesla a vedla tudy cesta do Sedmihradska. Rodiče. Rodiče Alžběty Báthoryové se jmenovali Anna a Juraj. Juraj byl Anniným třetím manželem.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY