Thajsko eBook

Fatimma.cz Thajsko Image

INFORMACE

Thajsko je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor none. Přečtěte si s námi knihu Thajsko na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2015

NÁZEV SOUBORU: Thajsko.pdf

VELIKOST SOUBORU: 5,10 MB

ISBN: 9788075080981

POPIS
Thajsko, v doslovném překladu „země svobodných“, je jedinou zemí v jihovýchodní Asii, která nikdy nebyla kolonií. Právě tento fakt je zřejmě příčinou toho, že tu i v současnosti vládne neuvěřitelně vřelá a pohodová atmosféra. Thajsko je zhruba stejně velké jako Francie, a když sem vyrazíte na dovolenou, věřte, že nebudete zklamaní. Čekají na vás deštné pralesy, pulzující velkoměsta i nádherná přímořská letoviska. Thajsko se může pochlubit jedněmi z nejčistších a nejkrásnějších pláží v Asii. Rovněž nabídka sportovních aktivit je tu nebývale široká. Naprostým standardem jsou takřka všude půjčovny lodí, windsurfingů a vodních skútrů, věnovat se můžete také potápění, rybaření nebo si dopřát tradiční masáž.Thajská kuchyně je vyváženou směsicí ostrých, kyselých a sladkých chutí. Tajemství nefalšovaného gurmánského prožitku tkví v dokonalé souhře a zároveň kontrastu jednotlivých ingrediencí.Thajská kuchyně nabízí tolik druhů jídel, že si bez problémů můžete každý den dopřát něco jiného a stejně odjedete s pocitem, že jste neochutnali zdaleka vše.Obsah:Přehled nejzajímavějších míst v Thajsku: chrámy, ostrovy, prales i rýžová pole ve vnitrozemí.Kam za zážitky: od koupání na nejkrásnějších plážích na světě přes pestrou gastronomii po noční život v ulicích.Poznejte místní kulturu, buddhistickou vyrovnanost, pulzující metropole i tradiční vesnice.Praktické rady: kde se ubytovat, najíst a jak cestovat.
STÁHNOUT ČÍST
Památky | Thajsko
Thajsko bolo desaťročia významným exportérom tropického dreva, hlavne tíku. Po dosiahnutí kritickej odlesnenosti a po rastúcom tlaku environmentalistov sa ťažba v posledných rokoch utlmila a väčšia pozornosť sa venuje revitalizácii a ochrane lesa.
Thajsko | Ministerstvo zahraničních věcí České republiky
Thajsko uchvátí malé i velké. Thajsko leží v části jihovýchodní Asie a rozprostírá se na rozloze 513 tis. km 2, má cca. 60 milionů obyvatel.Většina obyvatel žije v Bangkoku a centrální nížinné části, která je úrodná a protéká zde velké množství vodních toků.. Thajsko na rozdíl od ostatních zemí nebylo nikdy v područí žádné evropské země a od roku ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY