Ameriko, Ameriko eBook

Fatimma.cz Ameriko, Ameriko Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Ameriko, Ameriko! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Ameriko, Ameriko a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2009

NÁZEV SOUBORU: Ameriko, Ameriko.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,51 MB

ISBN: 9788074290039

POPIS
Román se odehrává ve dvou časových rovinách, za Nixonovy vlády a vietnamské války a o třicet let později. To je ovšem pouhé pozadí příběhu, který vypráví Corey Sifter, který zkraje sedmdesátých let začne ve volném čase pracovat u místní mocné rodiny Metareyových, později se stane studentem a pomocníkem významného newyorského senátora Henryho Bonwillera, jenž je jedním z prezidentských kandidátů. Když Bonwillerova kampaň dostoupí vrcholu, ocitá se Corey ve složité síti událostí, v nichž loajalita, politika, sex a vděčnost se svářejí s morálkou, láskou a pravdou. Ameriko, Ameriko je skvělý román o Americe, jaká byla a jaká je, o tom, jak spojení marnivosti, velikosti a tragédie mění historii a osud.
STÁHNOUT ČÍST
Začaly Slavnosti svobody, Plzeň odhalila památník Díky ...
Pomník „Díky Ameriko" je dílem skupiny autorů, konkrétní podobu mu vdechl architekt Jan Soukup, bronzové prvky jsou dílem Františka Bálka. Pomník sestává ze dvou žulových pylonů a z kruhové desky zasazené do země uprostřed. Na levém pylonu je vyobrazen znak 16. obrněné divize armády USA a nápis „THANK YOU / AMERIKA!
Ameriko ameriko - bazar - Bazoš.cz
Obnovený památník Díky, Ameriko! v centru Plzně má za sebou první ceremoniál. Nové žulové kvádry, které jsou dominantou místa připomínajícího osvobození města na konci války v květnu 1945, byly ve čtvrtek odpoledne slavnostně odhaleny. Čtyřdenní Slavnosti svobody začaly.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY