Jak tvrdí Pereira eBook

Fatimma.cz Jak tvrdí Pereira Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Jak tvrdí Pereira! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Jak tvrdí Pereira a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

NÁZEV SOUBORU: Jak tvrdí Pereira.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,40 MB

ISBN: 9788020020505

POPIS
Jeden z nejvýznamnějších představitelů současné italské literatury, je českým čtenářům znám z řady překladů (Pohled z druhé strany, Sny o snech, Rekviem, Indické nokturno, Ztracená hlava Damascena Monteira). Román Jak tvrdí Pereira nás zavádí do horkého letního Lisabonu roku 1938, kdy na Portugalsko doléhá tíha Salazarova fašistického režimu. Stárnoucí novinář doktor Pereira žije svými vzpomínkami a neměnnými návyky, překládá francouzské katolické spisovatele 19. století do kulturní přílohy deníku takzvaně nezávislého Lisboa a o politiku se příliš nestará. Jistá setkání ho však přimějí zamyslet se nad svým postojem a tak úplně se s osudem nesmířit. V roce 1996 natočil italský režisér Roberto Faenza podle této literární předlohy stejnojmenný film, v titulní roli s legendou světové kinematografie, nezapomenutelným Marcellem Mastroiannim, pro něhož to byla jedna z posledních filmových úloh.
STÁHNOUT ČÍST
Jak tvrdí Pereira — Česká televize
Všechny informace o produktu Kniha Jak tvrdí Pereira - Antonio Tabucchi, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Jak tvrdí Pereira - Antonio Tabucchi.
Jak tvrdí Pereira - Antonio Tabucchi | Knihy Dobrovský
Recenze knihy Tabucchi, Antonio - Jak tvrdí Pereira. Antonio Tabucchi nepatří v Čechách k úplně neznámým autorům. Z jeho rodné Itálie je sice znám především Umberto Eco, ovšem Tabucchi se s ním může v mnoha ohledech směle srovnávat.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY