Já, Emilie Schindlerová eBook

Fatimma.cz Já, Emilie Schindlerová Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Já, Emilie Schindlerová! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Já, Emilie Schindlerová a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2019

NÁZEV SOUBORU: Já, Emilie Schindlerová.pdf

VELIKOST SOUBORU: 7,93 MB

ISBN: 9788075536105

POPIS
Emilie Schindlerová, která podobně jako její manžel Oskar nasadila svůj život při záchraně více než 1300 Židů před jistou smrtí během nacistické nadvlády, prožila celá desetiletí po válce takřka zapomenuta v Argentině. Až mnohem později než jejímu manželovi se jí po životě ve velké chudobě dostalo finanční podpory a oficiálních poct zvláště z izraelské a německé strany. Vzpomínky statečné ženy, která si zachovala integritu v barbarské době, přinášejí svědectví o hrůzovládě nacistů, ale zároveň bez jakékoliv stylizace poznáváme osobnost Emilie Schindlerové, rázovité hrdinky, o níž se mnozí domnívají, že stála ve stínu svého manžela, což bývá osudem žen slavných mužů až nepříjemně často. Publikace je doplněna četnými, převážně poprvé uveřejněnými dokumenty a fotografiemi a příspěvkem Charlotty Knoblochové, předsedkyně Centrální rady Židů v Německu.
STÁHNOUT ČÍST
Já, Emilie Schindlerová - Rosenberg, Erika - Megaknihy.cz
Já, Emilie Schindlerová za 299 Kč. Zboží v online obchodu Paulinky.cz
Emilie Schindlerová - Wikipedie
Objednávejte knihu Já, Emilie Schindlerová v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků
SOUVISEJÍCÍ KNIHY