Rakytník eBook

Fatimma.cz Rakytník Image

INFORMACE

Hledáte knihu Rakytník? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2014 a autorem je Jiří Bajer? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2014

NÁZEV SOUBORU: Rakytník.pdf

VELIKOST SOUBORU: 7,63 MB

ISBN: 9788020433855

POPIS
Již dávno není pravda, že rakytník je jen ten trnitý keř s kyselými plody, který se hodí asi jenom pro ptáky v zimě a k osazení zdevastované půdy. Rakytník je nová a významná kulturní plodina, která vyvolává stále větší zájem. Zcela jistě ani jedna v přírodě volně rostoucí rostlina si nezískala tak rychle a tak velkou pozornost jako rakytník. Za necelých sedmdesát let se rakytník stal rostlinou světového významu. Oceňován je vysoký obsah vitaminů v plodech a oleje s léčivými vlastnostmi. Vědci objevují možnosti stále širšího využití a dále zkoumají bohatou paletu biologicky účinných látek. Nabízí se využití jeho plodů i listů pro potravinářství a léčivých látek a jejich účinků zvláště pro zdravotnictví. Významné je také uplatnění rakytníku ve veterinární medicíně. Využívá se zbytků při zpracování plodů jako přísad do krmiva v živočišné výrobě, což zvyšuje přírůstky, zkvalitňuje masné produkty a posiluje imunitu zvířat. Dřevo rakytníku má vysokou výhřevnost. Svými kořeny regeneruje zdevastovanou půdu a obohacuje ji o vzdušný dusík, který poutá pomocí symbiotických bakterií. Krásou keře a barevnými plody zkrášluje okrasné výsadby. Rakytník, to je světový trend pro zdraví. I v ČR jsou již založeny první plantáže a máme zkušenosti s pěstováním rakytníku. Tato kniha nechť je inspirací pro další pěstitele, pro velké i malé výsadby rakytníku. Kniha seznamuje s léčivými vlastnostmi a dalšími pozitivy této rostliny, radí, jak pěstovat a také jak plody a další části rakytníku prakticky využívat – najdete zde recepty na šťávy, džemy, saláty, čaje, ale také masti, dokonce víno apod.
STÁHNOUT ČÍST
Rakytník řešetlákový - sazenice na prodej
Rakytník je v 5.-8. roce už plně rozvinutým keřem s dobře rozloženými přesleny výhonů. Výhony s listy a také úroda je rovnoměrně rozložena po obvodu koruny. U plodících keřů rakytníku se zakládají prosté, ale i směsné pupeny. Převládají směsné pupeny (se začátkem kvetení v nižší části a listů ve vrchní).
Proč užívat rakytník - Zdravě.cz
Rakytník (Hippophae rhamnoides) je v poslednej dobe veľmi obľúbenou a častejšie pestovanou drevinou. Je to nielen z dôvodu vysokého obsahu vitamínu C v bobuliach ale aj tým, že obsahuje vzácny olej, ktorého využitie je intenzívnejšie v poslednom období.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY