Je třeba se bát Ruska? eBook

Fatimma.cz Je třeba se bát Ruska? Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Je třeba se bát Ruska?! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Je třeba se bát Ruska? a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

NÁZEV SOUBORU: Je třeba se bát Ruska?.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,90 MB

ISBN: 9788074251184

POPIS
Staré ruské přísloví říká: "Rusko můžete milovat nebo nenávidět, rozumem ho pochopit nelze." Pro vztah českého národa k ruskému platí tato moudrost dvojnásob. Rusové nás osvobozovali i okupovali, pomáhali nám i rozkazovali. Jak se na ně máme dnes dívat? Máme se ho bát? Obejdeme se bez spolupráce s ním? Na tyto fatálně citlivé otázky hledá odpověď vynikající znalec Ruska dr. Milan Syruček. Procestoval je křížem krážem, zažil v něm mnoho zajímavého, hovořil se spoustou lidí z nejrůznějších profesních a politických vrstev. Největší země světa se mu dostala pod kůži … a on se dostal pod kůži jí. V této knize to přesvědčivě dokazuje. Vydává se v ní spolu se čtenářem na cestu ruskými dějinami, zejména posledního století, a širokou ruskou duší. Odkrývá neznámá či utajovaná fakta o osobnostech, jež stvořily politickou a hospodářskou podobu Ruska. Nejvíce místa věnuje krizi komunistického režimu a boji o demokracii, odstartovanému tzv. perestrojkou. Na úhelnou otázku, kterou zvolil za název své knihy, mu pomáhá odpovědět i jeho přítel expremiér ing. Miloš Zeman.
STÁHNOUT ČÍST
Kniha: Je třeba se bát Ruska? - Milan Syruček | Knihy.ABZ.cz
Veliké Rusko si skoro vášnivě přeje být velmocí, svírá je obava, že když je svět začne vnímat jinak, tak hrozí Ruské federaci problémy a možná i katastrofa. V Moskvě se často - a skoro tradičně - vždy...
Milan Syruček - JE TŘEBA SE BÁT RUSKA? - Medvěděvův podpis
Je třeba se bát Ruska, citují Drahoše srbská média. 15. ledna 2018, 09:16 — Autor: Martin Hájek / EuroZprávy.cz . Praha/Bělehrad - Jiří Drahoš, možný budoucí český prezident, včera prohlásil, že Česká republika má pádný důvod pro strach z Ruska, jelikož NATO, jehož součástí je i Česká republika, je podle Ruska "vojenský nepřítel".
SOUVISEJÍCÍ KNIHY