Shledání eBook

Fatimma.cz Shledání Image

INFORMACE

Hledáte knihu Shledání? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2013 a autorem je Julio Cortázar? Přečtěte si knihy online na našem webu fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

NÁZEV SOUBORU: Shledání.pdf

VELIKOST SOUBORU: 2,60 MB

ISBN: 9788087222232

POPIS
Shledání (Reunión) patří ke klíčovým dílům Cortázarovy politické tvorby. Strhujícím způsobem popisuje průběh vylodění z lodě Granma na kubánském pobřeží, kterého se zúčastnil Fidel Castro se svým bratrem Raulem a přítelem Che Guevarou.Strastiplné prodírání bažinami, houštinami a pohořím Sierra Madra přibližuje čtenáři vypravěč, jehož předobrazem byl samotný Che Guevara, i když jeho skutečné jméno ve Shledání nezazní. Hůř se nám vést nemohlo, ale aspoň jsme se už nemačkali v tom zatraceném člunu vydaném napospas vlnobití a dešti kulometných střel, aspoň jsme se už neplácali v plivancích, ve zvratcích a v kusech rozmáčených sušenek, odporně špinaví a mokří, přičemž jsme se, jak jen to šlo, utěšovali tou trochou tabáku, co ještě nestačil zvlhnout, protože Luis (i když se nejmenoval Luis, neboť jsme se zapřísáhli, že naše jména setrvají až do onoho dne v zapomnění)dostal ten skvělý nápad vecpat ho do plechovky, kterou otvíráme s takovou opatrností, jako by byla napěchovaná škorpiony.
STÁHNOUT ČÍST
Na shledanou × nashledanou - jaké slovo je češtinářsky ...
Španělský farmář Ismael Fernández sdílel na sociálních sítích dojemné video, na kterém zachytil jeho shledání s milovaným oslíkem. Oba se neviděli dva měsíce, protože majitele uvěznila doma koronavirová karanténa. Z dojemného momentu se rozplakal jak muž, tak údajně i šťastné zvíře.
Shledání | Vaše Erotické povídky Šukačky
Swamp Thing - Bažináč 6 - Shledání autor: Moore Alan dopor. cena: 499 K ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY