České země v evropských dějinách II eBook

Fatimma.cz České země v evropských dějinách II Image

INFORMACE

Trávit čas knihou České země v evropských dějinách II! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu České země v evropských dějinách II a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2006

NÁZEV SOUBORU: České země v evropských dějinách II.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,20 MB

ISBN: 8071857920

POPIS
Druhý díl začíná obdobím, kdy před evropskou civilizací vyvstávají dvě osudové hrozby. Vnější představuje osmansko-muslimská expanze a vnitřní náboženský rozkol mezi katolickou církví a církvemi reformovanými, který nikoli náhodou evokuje předchozí rozchod mezi východním a západním křesťanstvím. První z nich je těžce postiženo pádem Konstantinopole do rukou osmanských Turků a obnovuje se v ruském prostředí, avšak druhé se koncem 15. století energicky vydává na cestu poznávání a dobývání mimoevropského světa, v němž mu nezabrání ani dlouhotrvající náboženské války. Jejich vyústění se osudově dotýká i politického a duchovního vývoje českých zemí. Stavovská opozice je poražena po déletrvajícím soupeření se sílící panovnickou mocí rakouských Habsburků a v souvislosti s rekatolizací jsou položeny základy moderního státu. České země se zdánlivě "rozplývají" v rámci habsburské monarchie, nicméně i tak se podílejí na jejím velmocenském postavení v Evropě.
STÁHNOUT ČÍST
Habsburkové a české země 3. část - Definitivní nástup ...
České země v evropských dějinách II - Pavel Bělina, Jiří Kaše, Jan P. Kučera Druhý díl začíná obdobím, kdy před evropskou civilizací vyvstávají dvě osudové hrozby. Vnější představuje osmansko-muslimská expanze a vnitřní náboženský rozkol mezi katolickou církví a církvemi refo...
České země v evropských dějinách 2 - Jan P. Kučera, Jiří ...
Všechny informace o produktu Kniha České země v evropských dějinách 2 - Jan P. Kučera, Jiří Kaše, Pavel Bělina, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze České země v evropských dějinách 2 - Jan P. Kučera, Jiří Kaše, Pavel Bělina.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY