Topografie sutin / The Topography of Ruins eBook

Fatimma.cz Topografie sutin / The Topography of Ruins Image

INFORMACE

Topografie sutin / The Topography of Ruins je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Josef Sudek. Přečtěte si s námi knihu Topografie sutin / The Topography of Ruins na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

NÁZEV SOUBORU: Topografie sutin / The Topography of Ruins.pdf

VELIKOST SOUBORU: 4,13 MB

ISBN: 9788088283102

POPIS
V roce 1945 se fotograf Josef Sudek (18961976) vydal do ulic Prahy, aby dokumentoval škody, které napáchala druhá světová válka. Vznikl tak soubor bezmála čtyř stovek snímků, které zachycují zraněnou městskou krajinupoškozené stavby, skladiště deinstalovaných soch či ochranná protipožární a protiletecká opatření. Výstava v Domě fotografie Galerie hlavního města Prahy (22.5.19.8.2018) je spolu s putovní výstavou, prezentovanou ve stejném roce v několika evropských městech ve spolupráci s Českými centry, prvním komplexním představením této dnes téměř neznámé části Sudkova díla. K výstavě vychází obsáhlý katalog s pěti odbornými eseji a bohatým obrazovým doprovodem. Texty poprvé odborně analyzují Sudkův soubor, jeho obsah osvětlují nástinem historických okolností závěru války v Praze, či nabízejí srovnání fotografií Prahy roku 1945 od dalších autorů. Fotografie významných historických událostí svým obsahem obvykle zastiňují obrazové kvality samotné fotografievýstava a katalog však prokazují, že u Josefa Sudka toto zažité nahlížení zastiňuje hloubka a kvalita jeho fotografických obrazů, které charakterizuje citlivé osobní zaujetí autora složitým námětem.
STÁHNOUT ČÍST
Kniha Topografie sutin - The Topography of Ruins - Josef ...
A brand new section details what happened to the synagogues or their ruins after 1938. Examples from 26 locations illustrate different forms of remembrance in East, West and unified Germany, Austria, the Czech Republic and France, as well as in former German territories that are now part of Poland and the Russian Federation.
Topografie sutin The Topography of Ruins - Artforum
Libresso Books & Coffee Hlavná 29 080 01 Prešov. telefón: 0907 948 258 [email protected]
SOUVISEJÍCÍ KNIHY