Dlouhodobá domácí oxygenoterapie eBook

Fatimma.cz Dlouhodobá domácí oxygenoterapie Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Dlouhodobá domácí oxygenoterapie! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Dlouhodobá domácí oxygenoterapie a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2004

NÁZEV SOUBORU: Dlouhodobá domácí oxygenoterapie.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,54 MB

ISBN: 8073450240

POPIS
V průběhu zejména druhé poloviny 20. století bylo dokázáno, že se podáváním kyslíku v nízkém průtoku 2l/min. dokáže prodloužit život nemocných s nedostatkem kyslíku v krvi, který vznikl na podkladě plicních onemocnění. V jiných situacích kyslík nemůže pacientům pomoci. Patofyziologií vzniku stavů s nedostatkem kyslíku ve tkáních a v tepenné krvi a možnostmi jejich vyšetření a léčby se zabývá úvodní teoretická část. Dále jsou popsány systémy, kterými měříme kyslík v krvi a technické systémy kterými lze kyslík podávat nemocným. Dále je vysvětleno komu kyslík poslouží a komu ne, za jakých podmínek a jak nejlépe vybírat nemocné k léčbě. J dán důraz na zlepšení kvality života nemocných. V další části je rozebrána situace v České republice do listopad 1992 a popsány začátky zavádění léčby v našich podmínkách. Jsou uvedeny podmínky zahájení léčby, finanční, materiální a personální zajištění dané léčby v ČR. Podrobně jsou diskutovány výsledky léčby, kde se podařilo během 8 let dosáhnout srovnatelných výsledků přežívání těchto těžkých nemocných s vyspělými zeměmi. Jde tedy o zavedení nové léčebné metody v široké pneumologické praxi. V experimentální části jsou uvedeny výsledky studie vzniku a významu druhotné polycytemie ( zvýšení množství červených krvinek se současným zahuštěním krve ) u nemocných s nedostatkem kyslíku v tepenné krvi u nejrozšířenější skupiny pacientů využívajících léčbu kyslíkem tj.nemocných s chronickou obstrukční plicní nemocí. Kniha je určena pneumologům, internistům, kardiologům, lékařům nemocí z povolání, anesteziologům, praktickým lékařům, lázeňským lékařům.
STÁHNOUT ČÍST
Kniha: Dlouhodobá domácí oxygenoterapie(Jiří Erban) za 7 ...
Téma/žánr: dlouhodobá domácí oxygenoterapie - chronická respirační insuficience, Počet stran: 109, Cena: 183 Kč, Rok vydání: 2004, Nakladatelství: Maxdorf
Dlouhodobá domácí oxygenoterapie - Jiří Erban | Knihy.ABZ.cz
Všechny informace o produktu Kniha Dlouhodobá domácí oxygenoterapie, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Dlouhodobá domácí oxygenoterapie.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY