Zlato světa eBook

Fatimma.cz Zlato světa Image

INFORMACE

Zlato světa je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor none. Přečtěte si s námi knihu Zlato světa na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2005

NÁZEV SOUBORU: Zlato světa.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,27 MB

ISBN: 8073211599

POPIS
Kov králů a král kovů. Kniha z edice Nejkrásnější a nejzajímavější nám nabízí všechno, co bychom měli vědět o zlatě, abychom docenili jeho roli v dějinách lidstva a krásu předmětů z něj vyrobených. Nejprve nám přibližuje zlato v přírodě, jeho vlastnosti jako minerálu a bouřlivou historii získávání tohoto kovu, poté se podrobně zabývá vztahem zlata a člověka od pokladů dávných civilizací, přes zlatou symboliku panovnické moci až po orientaci ve sbírkách, informace o zlatnických technikách a historických i moderních zlatých klenotech.
STÁHNOUT ČÍST
Kniha: Zlato světa - kolektiv autorů | Knihy.ABZ.cz
Zlato se těží ve více než 50 zemích světa. Největší naleziště jsou vJAR, Rusku, Kanadě, USA, Nové Quinei a v Austrálii. Z kanadských ložisek zlata je nejbohatší území Kanadský štít, kde se od Quebecku až po severozápadní teritoria vyskytuje hojnost křemenných zlatonosných žil.
Zajímavosti o zlatě
Biatlonistka Lucie Charvátová získala na letním mistrovství světa v Raubiči zlato ve sprintu. Česká reprezentantka, jež už v pátek načala medailovou sbírku stříbrem v supersprintu, se dnes v Bělorusku o titul podělila s Ruskou Jekatěrinou Glazyrinovou.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY