Neslované - o počátcích Slovanů eBook

Fatimma.cz Neslované - o počátcích Slovanů Image

INFORMACE

Neslované - o počátcích Slovanů je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Premyslaw Urbanczyk. Přečtěte si s námi knihu Neslované - o počátcích Slovanů na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2012

NÁZEV SOUBORU: Neslované - o počátcích Slovanů.pdf

VELIKOST SOUBORU: 6,19 MB

ISBN: 9788024619453

POPIS
Svou příslušnost ke slovanské jazykové skupině dnes obvykle vnímáme jako samozřejmou danost. Jak ale vlastně došlo k tomu, že se polovina Evropy stala v relativně krátkém období mezi 6. a 9. stoletím "slovanskou"? Kým oni Slované vlastně byli a kde se vzali? Středoevropští historikové a archeologové už řadu desetiletí obvykle nacházejí poměrně jednoduchou odpověď v jejich příchodu z oblasti východního Polska a západní Ukrajiny. Už jen prosté upozornění na omezený populační potenciál tohoto regionu, jehož obyvatelé rozhodně nemohli v krátkém čase zaplavit podstatnou část Evropy, ale dává tušit, že tradiční výklad je přinejmenším zjednodušující. Jen málo prozatím vnímáme, že se těmito otázkami zabývají i renomovaní učenci v zahraničí, kteří nezřídka přinášejí odlišný pohled ukotvený v kulturně-antropologickém rámci. Varšavský profesor Przemysław Urbańczyk požádal čtyři z nich o krátkou rekapitulaci jejich pohledu. Výsledkem je tato knížka, která jako celek nepřináší definitivní odpověď, ale intenzivně vybízí k novému svobodnému uvažování.
STÁHNOUT ČÍST
Knihkupectví Karolinum
Kupte knihu NESLOVANÉ O POČÁTCÍCH SLOVANŮ (Premyslaw Urbanczyk) v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů.
Kniha: Neslované o počátcích Slovanů | Knihy.ABZ.cz
Neslované o počátcích Slovanů kniha od: Przemyslaw Urbanczyk. 87 % 3 hodnocení ...
SOUVISEJÍCÍ KNIHY