Veselice eBook

Fatimma.cz Veselice Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Veselice! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Veselice a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2018

NÁZEV SOUBORU: Veselice.pdf

VELIKOST SOUBORU: 9,31 MB

ISBN: 9788072603930

POPIS
Román klasika anglické literatury vyšel poprvé v roce 1930 a čtenáři v postavě spisovatele Edwarda Driffielda záhy odhalili skutečného romanopisce Thomase Hardyho. Děj se odehrává od devadesátých let 19. století do konce dvacátých let století 20., kdy je vypravěč, rovněž spisovatel William Ashenden, požádán svým kolegou Alroyem Kearem o pomoc se sepsáním životopisu nedávno zesnulého Driffielda.Maugham byl vynikajícím pozorovatelem a dokonale poznal prostředí umělců a vůbec lidí z vyšších vrstev. Ve svém románu vykresluje s precizností a vtipem nejen události a společenské prostředí, ale především konkrétní lidské charaktery. Mistrně vylíčil zejména Driffieldovu první manželku Rosie, která je centrální postavou románu. Rosie je zosobněním nespoutané, bezprostřední a živelné ženskosti, která vybočuje z konvenčních společenských norem, a je často kvůli své uvolněné morálce, prostotě a „obyčejnosti“ trnem v oku lidí z vyšší společnosti. Román, napsaný před necelým stoletím, je i pro dnešního čtenáře poutavý díky mistrovskému vypravěčství a dokonale propracované psychologii postav. Česky byl titul publikován poprvé v roce 1975, nyní vychází v revidovaném vydání již jako třetí svazek z Maughamovy tvorby v edici Pozdní sběr.
STÁHNOUT ČÍST
Otvírací doba | Rozhledna Veselice
Veselice, základní informace o obci Veselice, firmy a osoby, administrativní rozdělení, mapa obce a katastrální mapa, statistiky. Veselice je obec v okrese Mladá Boleslav, kraj Středočeský, PSČ 29404. V Veselici mají sídlo 4 firmy, v této obci jsou také 24 živnosti. V Veselici je jedno katastrální území, KÚ Veselice. V obci Veselice žijí 133 lidé, z toho jsou 74 muži ...
Permakultura | Jagava Permafarma Veselice
Stránky rozhledny na kopci Podvrší u Veselice. Individuální vstup mimo níže uvedenou provozní dobu (pro skupinu min. 10 osob za běžné vstupné, v případě menšího počtu osob za poplatek 150 Kč) je možné dohodnout v pracovní dny v době od 7.00 do 15.00 hod. na tel. čísle 516 435 414 (Obú Vavřinec) nebo na t.č. 725 116 593 (p. starosta).
SOUVISEJÍCÍ KNIHY