Operace Silver A eBook

Fatimma.cz Operace Silver A Image

INFORMACE

Operace Silver A je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Josef Plzák. Přečtěte si s námi knihu Operace Silver A na fatimma.cz

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2011

NÁZEV SOUBORU: Operace Silver A.pdf

VELIKOST SOUBORU: 8,67 MB

ISBN: 9788087271285

POPIS
Monografie Operace Silver A patří k nejvýznamnějším dílům již zesnulého historika Zdeňka Jelínka, jednoho z největších odborníků na dějiny československé protiněmecké rezistence v letech 1939 až 1945 a dějiny paraskupin vysílaných v letech 1941 až 1945 naší zahraniční armádou ve Velké Británii na území okupovaného Československa. Původní text z roku 1992 byl editorem nového vydání, Vojtěchem Šustkem, upřesněn a obšírně doplněn o nové poznatky získané archivní heuristikou a z nově vydaných publikací, jejichž seznam je součástí této reedice. Do hlavního Jelínkova textu přitom nebylo zasahováno a veškerá doplnění byla provedena v poznámkovém aparátu.Dalším obohacením reeditované knihy Operace Silver A je nová fotografická příloha sestavená Jaroslavem Čvančarou. Na 68 stranách tištěných na křídovém papíře přináší zejména původní fotografie, mnohdy zcela ojedinělé historické hodnoty, doplněné faksimilemi některých dobových dokumentů.K reeditované monografii historika Jelínka je dále připojena studie Libora Pařízka: Jiří Potůček, radiotelegrafista Silver A, v níž autor seznamuje čtenáře s výsledky detailního výzkumu závěru životního dramatu parašutisty Potůčka a jeho ukrývatelů na Bohdašíně a v Končinách u Červeného Kostelce.Další připojenou prací je studie Josefa Plzáka: Analýza agenturního rádiového spojení se stanicí Libuše. Autor se - způsobem srozumitelným i laikovi - zabývá rozborem technických možností a limitů agenturní radiotelegrafie v roce 1942. Zároveň čtenáře seznamuje se způsobem boje německé rádiové pátrací služby. Vhodně tak doplňuje Jelínkovu monografii, která se technickým aspektům důležitým pro činnost paraskupiny Silver A věnuje jen okrajově.Jako celek lze tuto knihu považovat nejen za nejobsáhlejší a nejvýznamnější novou publikaci vztahující se k působení desantu Silver A, nýbrž i za zásadní příspěvek k hlubšímu a objektivnějšímu poznání dějin našeho protinacistického odboje.
STÁHNOUT ČÍST
Operace Silver A - Jiří Strach, 2016, DVD obal, český ...
Operace Silver A City Pong. Loading... Unsubscribe from City Pong? ... Neznámi hrdinové - Jiří Potůček - Silver A - Duration: 26:00. 100vlastenec 2,643 views. 26:00.
Operace SILVER A - GEOFUN - Výletní hry s mobilem!
Silver A. 618 likes. Tato stránka byla založena jako připomínka statečnosti nejen mužů skupiny Silver A, ale i jejich spolupracovníků. Děkujeme, nikdy nezapomeneme.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY