Stromy a kamení eBook

Fatimma.cz Stromy a kamení Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Stromy a kamení! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Stromy a kamení a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2013

NÁZEV SOUBORU: Stromy a kamení.pdf

VELIKOST SOUBORU: 10,71 MB

ISBN: 9788074700262

POPIS
Soubor povídek Stromy a kamení z roku 1947, jehož autorem je Dušan Pala (1924-1945), byl rozpoznán už Václavem Černým (První a druhý sešit o existencialismu) jako typ poetiky, která není v dobovém kontextu příliš častá. Černého spojení s diskursem existencialismu působí dodnes logicky, přičemž nutno zdůraznit, že Palova poetika v tomto spojení působí přirozeněji, než tomu bylo u autorů ze skupiny kolem Kamila Bednáře. Palovy texty ale v mnoha ohledech korespondují i s poetikami modernistů čtyřicátých let jako byl Jiří Kolář, Jan Hanč, nebo Josef Jedlička především v reflexi všednosti, opakování, monotónnosti, banality, prázdnoty a beztvarosti životních projektů. Palova kniha tak prolíná specifickým způsobem několik dobových jazyků. Sama o sobě pak nepředstavuje pouze historický dokument, ale dodnes živou literaturu. Svazek obsahuje edici původní sbírky Stromy a kamení doplněný o studii Vladimíra Papouška. Vychází ve spolupráci s Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy v Praze a Centrem pro výzkum české umělecké avantgardy - 6. svazek Edice Skrytá moderna
STÁHNOUT ČÍST
Stromy a kameni dusan pala | Sleviste.cz
Stromy a kamení / Nejlevnější knihy Stromy u Sucheho Kamene (GC4YY86) was created by AHA & team on 2/22/2014. It's a Small size geocache, with difficulty of 2, terrain of 2.5. It's located in Plzeňský kraj, Czechia.CS: Památný smrk a buk u zaniklé myslivny u Suchého Kamene.
Stromy a kameni dusan pala | Sleviste.cz
Soubor povídek Stromy a kamení z roku 1947, jehož autorem je Dušan Pala (1924-1945), byl rozpoznán už Václavem Černým (První a druhý sešit o existencialismu) jako typ poetiky, která není v dobovém kontextu příliš častá.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY