Hirošima a Nagasaki eBook

Fatimma.cz Hirošima a Nagasaki Image

INFORMACE

Trávit čas knihou Hirošima a Nagasaki! Na našem webu fatimma.cz najdete knihu Hirošima a Nagasaki a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

DATUM PUBLIKOVÁNÍ: 2005

NÁZEV SOUBORU: Hirošima a Nagasaki.pdf

VELIKOST SOUBORU: 3,81 MB

ISBN: 8025107124

POPIS
Šedesát let po zničení dvou japonských měst atomovými bombami se českým čtenářům dostává do rukou ojedinělá kniha, která podrobně a ve fotografiích dokumentuje vývoj a použití těchto strašlivých zbraní. Autoři publikace shromáždili velké množství faktů a dobových materiálů, na jejichž základě podrobně rekonstruují průběh projektu Manhattan – vývoje atomové pumy, přípravy na útok i její samotné nasazení proti městům Hirošima a Nagasaki. Součástí knihy je více než 400 pečlivě vybraných fotografií, které jsou mnohdy působivější než veškerá slova, a popisy devastující síly atomových výbuchů, které zakončily druhou světovou válku. Od té doby už nebyly tyto zbraně znovu použity, avšak jejich vývoj pokračoval. Dnešní vodíkové bomby jsou tisíckrát silnější než atomová puma použitá proti Hirošimě. Unikátní publikace poskytuje detailní a velmi plastickou představu o tom, co atomové zbraně dokáží.
STÁHNOUT ČÍST
Mňága a Žďorp - Nagasaki Hirošima - YouTube
Atomsko bombardiranje japanskih gradova Hiroshime i Nagasakija dogodilo se 6. i 9. kolovoza 1945.Bombardiranje je odobrio predsjednik SAD-a Harry S. Truman, a izvelo ga je Ratno zrakoplovstvo SAD-a.Ovom prilikom je po prvi put u povijesti u ratu upotrijebljeno nuklearno oružje.
Nagasaki a Hirošima. Opravdu bylo nutné použít atomové ...
Charakteristický mrak po výbuchu atómových bômb - "atómový hríb" - nad japonskými mestami Hirošima (vľavo) a Nagasaki (vpravo) (wikipedia.org) Malý chlapec a Tlsťoch. Bolo skoré ráno, pondelok 6. augusta 1945 a posádka bombardéra Boeing B-29 Superfortress s nápisom Enola Gay už bola pripravená splniť svoju smrtonosnú misiu.
SOUVISEJÍCÍ KNIHY